Davetçi Okulu Özgün Eğitimlerine Devam Ediyor

Bolu- Aladağ Kitap Kampı Düzenlendi.

Musab Bin Umeyr Davetçi Okulu’nda, kitap kampları düzenlenmeye devam ediyor. 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk kitap kampı Sosyal Doku Derneği eğitim koordinatörü Cemal Yılmaz hocamızın katılımıyla Sosyal Doku Derneği Bolu-Aladağ sosyal tesislerinde gerçekleştirildi. 24-26 Kasım tarihleri arasında yapılan kampta, Nureddin Yıldız hocamızın ‘Geminin Neresindeyiz’ adlı kitabı tahlil edildi.

Şehrin sıkıntılı ortamından ferah yayla havasına geçildiği kampın ilk günü sosyal tesislere yerleştikten sonra Cemal hocamız sinevizyon eşliğinde, ‘Dava Adamı ve Nitelikleri’ konusunda Davetçilere ilgiyle takip edilen bir seminer verdi.

İkinci gün hep beraber yapılan kahvaltının ardından ‘Geminin Neresindeyiz’ kitabının tahliline başlandı. Açılış konuşmasından sonra Davetçiler kendilerine ayrılan bölümler hakkında sırayla kürsüye çıkıp aktarımlarda bulundular. Farklı farklı görüşlerin ortaya atıldığı tahlil, çeşitli fikirlerin kompoze edildiği, satır aralarında ince hikmetlerin kavrandığı bir etkinliğe dönüştü.

Mukabilinde yoğun eğitim programının Davetçi öğrenciler üzerindeki ağırlığını bir nebze olsun hafifletmek için sportif faaliyetler ve dağ yürüyüşü yapıldı.

Kampın son günü de kitap tahliline devam edildi ve ardından yapılan durum değerlendirilmesiyle kitap kampı sona erdi.

Karakter Eğitim Seminerleri Devam Ediyor
Demirhan Kadıoğlu : Müslümanın Sanat Bilinci ve Karikatür

Karakter Eğitimi Dersleri kapsamında karikatürist Demirhan Kadıoğlu ağabeyimiz Davetçi Okulu’nun konuğu oldu. ‘’ Müslümanın Sanat Bilinci ve Karikatür’’ başlıklı seminerde; Müslümanların sanat anlayışı, sanatın bir mücadele aracı olması, karikatüre bakış açımız, sanatkarın karşılaştığı sıkıntılar, karikatürün dünyaya etkisi ve Danimarka olayı vb. konularda bilgilendirmelerde bulunuldu. Farklı bir formatta gerçekleşen oturum, Demirhan ağabeyimizin bugüne kadar yaptığı çizimlerden bir kısmını paylaşması ve anlamlandırmasıyla sona erdi…

Bestami Yazgan : Hadis Burcunda Şiir

Kendisini gönüllere ziya veren şiirleriyle tanıdığımız şair Bestami Yazgan hocamız Davetçi Okulu’nun misafiri oldu. ” Hadis Burcunda Şiir’ konu merkezli sohbet, kendine özgün bir ortamda seyretti. şiirlerini aktaran üstadımız aynı zamanda o şiirle ilgili anılarını da paylaşarak, mısralarına anlam üstüne anlam kattı. Ders, soru-cevap bölümünün ardından hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle nihayete erdi.