MUS’AB BİN UMEYR DAVETÇİ OKULU “ELBETTE ALLAHU EKBER” KAMPINDA

Mus’ab bin Umeyr 6. Dönem Davetçi Okulu Sosyal Doku Bolu Aladağ tesislerinde 4 günlük kamp gerçekleştirdi.

Yüreklerdeki imani haykırışın dillere dökülüp can bulduğu ‘Allah’u Ekber’ çağrısı…

Davetçilerimiz bu çağrının anlamı ve misyonuna davet için Nureddin Yıldız Hocamızın kaleme almış olduğu ‘Elbette Allahuekber’ kitabını tahlil etti.

Kamp öncesi Nureddin Yıldız Hocamızın dua ve tavsiyelerini alan ve bu önemli tavsiye ve dualarla yola koyulan davetçiler, büyük bir heyecanla kampa başladılar.

Bolu/Aladağ’da gerçekleştirilen kampta, davetçiler güneşten önce uyanarak güne sabah namazıyla başladılar. Ardından ayet ve hadislerden derlenmiş sabah virdlerini, Kur’an ezberi, sabah sporu ve kahvaltılarını yaptılar.

Günü ikiye ayıran davetçilerimiz ilk yarısında daha öncesinde okumuş oldukları “Elbette Allah’ü Ekber” kitabında yer alan konuları tahlil etmeye ayırdılar. Fikir dünyalarını inşâ etmeye çalıştıkları bu kitapta, geçmişten geleceğe ümmetimiz, hilâfet, dinin adamı ve davetçisi olmak gibi konuları vakfımızın eğitimci hocalarından Talha Yiğit’in riyasetinde yer yer konuşarak, tartışarak, yeni çıkarımlar elde ederek gerçekleştirdiler.

Heyecanla yazılmış kitabın heyecanını yüreğinde hisseden Davetçiler, bu kitapla alakalı bazı kararlar aldılar. Bu kararlardan bazıları;

-Bu kitap ümmetin gençlerinin kaybettiği fikir ve heyecan kitabıdır. Bundan dolayı daha iyi anlaşılması için üzerinde çalışmalar yapmak,

-Bu kitabla ilgili genç kardeşlerimizin dikkatini çekmek için sosyal medyada deklerasyon yayınlamak,

Günün kalanını program dâhilinde sabah ve gece yürüyüşleri, dağ gezisi, balık tutma yarışması, futbol, voleybol, ateş başında çay sohbeti gibi sosyal aktiviteler yaparak değerlendirerek, bedeni ve ruhi durumlarını da geliştirme imkanı buldular.

Dolu dolu geçen dört günün ardından program nihayete erdi…