Mus’ab bin Umeyr Davetçi Okulu yaz dönemi, açılış programının ardından Bolu Aladağ’daki “Bu Ümmetin Genci” kampıyla programına devam etti.

Yaz döneminde 45 gün boyunca devam edecek olan Mus’ab b. Umeyr Davetçi Okulu, tanışma ve uygulanacak program hakkında bilgilerin verildiği açılış programıyla başladı.

Davetçi Okulu başlangıç derslerinin ardından Bolu Aladağ’da yapılan Bu Ümmetin Genci kampıyla devam etti.

Yaz döneminde ilk kez düzenlenen Davetçi Okuluna davetçilerimiz Türkiye’nin hatta dünyanın dört bir yanından katıldılar.

Bu ümmetin Mus’ab’ı, Usame’si olmayı aradığımız günümüzde, davetçilerimizin kamp programı bir hayli yoğundu. Çünkü onların dillerinden düşürmedikleri bir sloganı var : İşimiz Vaktimizden Çok!

Adeta güneşle yarışan davetçiler güne güneşten önce başlayarak sabah namazına kadar sahih hadis-i şeriflerden derlenmiş duaları okudular, sabah namazını cemaatle eda ettiler. Namaz sonrası Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in bereket duası ettiği o mübarek vakitlerde Rabbimizin kelamından Hucurat Suresi ezberi yaptılar.

Bu ümmetin genci kuvvetli, sağlıklı ve dinç olur diyen davetçiler, Aladağ’ın doğasında sabah yürüyüşü-koşusu yaptılar.

Mus’ab olmak heyecanının yaşandığı günlük programda davetçilerimiz, Nureddin Yıldız Hocamız’ın Mus’ab Olmak derslerinden davetin püf noktalarını aldılar.

Hucurat suresinin tefsiriyle devam eden program kampa adını veren, Nureddin Yıldız hocamızın “Bu Ümmetin Genci” kitabının Talha Yiğit Hocamızla tahliliyle devam etti.  Adı gibi içi de heyecan dolu, ümmet sevgisi dolu olan kitaptan davet izler edindiler.

Bir mü’minin olmazsa olmazı hadis-i şerifler,”Baldan Tatlı Sözler”,ezberlediler.

Günün sonunda, bu yoldan daha önce geçmiş olan önder şahsiyetlerin hayatlarını incelediler. Bu dikenli yol için işaretler aldılar.

Hindistan’dan, Özbekistan’dan, Azerbaycan’dan, Almanya’dan, Avusturya’dan ve Türkiye’den toplanan davetçiler, bu kampta ümmetin bir numunesini oluşturdular. Ümmet olmanın, Müslüman olmanın her değerin üstünde olduğunu haykırdılar.