Sosyal Doku Vakfı bünyesinde her yıl gerçekleşen Mus’ab bin Umeyr Davetçi Okulu, yapılan açılış programıyla başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra Sosyal Doku Eğitim Koordinatörü Abdülbaki Kömür’ün açılış sunumuyla başlayan programda, bu yıl uygulanacak eğitimler katılımcılara tanıtıldı. Önceki dönem davetçi okulu katılımcılarından Ali Ulvi Mermertaş’ın slayt eşliğinde geçen yıl yapılan çalışmaları aktarmasının ardından, eğitmenlerimizden Yaşar Değirmenci hocamız, yeni dönem davetçilerine bazı tavsiyelerde bulundu.

Davetçi okulu eğitmenlerinin, önceki dönem davetçi okulu öğrencilerinin ve yeni dönem davetçi okulu katılımcılarının hazır bulunduğu açılış programına Nureddin Yıldız hocamız da katılarak, Mus’ab bin Umeyr Davetçi Okulu’nun anlamı ve hedefleri üzerine hatırlatmalarda bulundu.

Konuşmasında davetçileri acil doktoru olarak tanımlayan hocamız, coğrafyamızın ve dünyanın acil sorunlarına müdahale edecek davetçilere ihtiyaç olduğunu vurguladı. Mus’ab bin Umeyr Davetçi Okulu’nu bu acil müdahale doktorlarını yetiştirmek maksadıyla kurduklarını ifade eden hocamız “Biz acil doktoruyuz, poliklinik doktoru değiliz. Bütün ümmet bizim ailemizdir. Acile gelen hastaya kimliği sorulmadığı gibi biz de ayırım yapmadan müdahale etmeyi bilmeliyiz” dedi.

Bu yıl uygulanacak olan eğitimin ayrıntılarının da aktarıldığı program, Sosyal Doku Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Beşir’in kapanış konuşmasıyla son buldu.

Ekim-Nisan ayları arasında gerçekleştirilecek olan Mus’ab bin Umeyr Davetçi Okulu 4 ay teorik eğitim, 2 ay pratik uygulamalardan oluşacak.

Program’da uygulanacak derslerden bazıları:

Hadislerle Diriliş
İşi Vaktinden Çok Olanlar
Dünya Nasıl Dönüyor
Kur’an-ı Kerim
İlmihâl
Kur’an Kültürü
Hadis Kültürü
Siyer
Ümmet Coğrafyası
Adab-ı Muâşeret
Zaman Yönetimi
Sosyal Kavramlar
Din Eğitiminde Usül
Diksiyon
Hitabet
Psikoloji
Hitabet
Toplum Psikolojisi
Türkçe
Gündem Değerlendirmesi
Liderlik ve Organizasyon
Yazı Atolyesi
Kitap Tahlili
Karakter Eğitimi