Büyük bir heyecanla 23 Eylül 2013 tarihinde başlayan “Mus’ab bin Umeyr Davetçi Okulu” 4. Dönem 2013-2014 sezon eğitimleri, 11 Mayıs 2014 Pazar akşamı düzenlenen kapanış programı ile yine aynı heyecanla sona erdi.

Program “Mus’ab bin Umeyr Davetçi Okulu’’ proje sorumlusu Abdulbaki Kömür bey’in açılış konuşmasıyla başladı. Kısaca bir yılın değerlendirmesini yapan Kömür, ‘’Şu ana kadar emekledik, asıl yürüyüş bundan sonra başlıyor” diyerek, mezun olan Davetçilere hedef gösterdi.

İkinci konuşmacı Davetçi Okulu’nun sınıf başkanlığını yapan talebemiz Sinan Ceyhan, “Türkiye’nin, Dünya’nın farklı diyarlarından anamızı, babamızı, kardeşlerimizi ardımızda bırakıp geldik. Öyle ya, bunca ana ağlarken Ümmet coğrafyasında, biraz ana hasreti çekmek, o kadar da zor değildi aslında. Analar ağlamasın diye bir olduk, zulmün bağrına inen bir yumruk olmak uğrunda çalıştık çabaladık, hiçbir şey yapmasak da böyle düşündük böyle dertlendik. Evvel tek idik, şimdi bir olduk biz” söyleyerek Davetçilerin duygularına tercüman oldu, birliğin önemini vurguladı.

 

Ardından, Davetçi Okulu talebelerinin hazırladığı DOKUN Dergisinin Editörü Mehmet Akif Işık, ilk üç sayıyı tanıtıp katılımcılara dergi hakkında bilgi verdi. Çalışmalarında bereketin, ders aralarında ve geç saatlere kadar toplantılar yapan, zamanından feragat eden Davetçilerin fedakârlığından kaynaklandığına dikkat çeken Işık, DOKUN dergisinin gelecek Davetçiler ile devam edeceğinin müjdesini verdi.

Beşinci konuşmayı yapmak üzere Sosyal Doku Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Salih Beşir kürsüye davet edildi. Davetçi Okulu’nu “hedefi olan, gayesi olan bir proje” diye tanımlayan Yönetim Kurulu Başkanı, Davetçilerin bu çalışmaları hayatlarının sonuna kadar devam ettirmesi temmenisinde bulundu.

Son olarak kürsüye çıkan Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nureddin Yıldız Hocamız, “Hocalar isterse üzülsünler, yetiştirdiğimiz Davetçiler bizlerden daha iyi işler yapacaklar, buna inanıyorum” diyerek, talebelere olan güvenini ortaya koydu.
Bezzar’da nakledilen ve Ebu Hureyre’nin rivayet ettiği bir Hadis-i Şerîf’i zikredip Davetçilerin karşılaşabileceği sorunları ele aldıktan sonra, Nureddin Yıldız Hocamız sözlerine şunları ekleyip konuşmasını bitirdi:

”Bir Davetçi, yanındakilerin meşakkatlerine dayanabilmeli ve pratik çözümler sunabilmeli. Bir Davetçiyi düşman değil, kendi elemanları yorar. Bu Ümmet’in iç sorunları dış tehditlerden daha fazladır, daha çetindir. Hazır olun! Uğruna uğraştığınız şeyler bir anda yok olabilir. Eğer samimi bir Davetçi iseniz bunun başka bir yolu yoktur. Bu peygamberler için de geçerli, hocalar için de.

Buluşalım ya da buluşmayalım, bu Hadis-i Şerif’i unutmayın.Doğduğunuza pişman olmaya hazır olun. Bu bir yüktür, herkesin omzu bu yüke müsait değildir!”

Davetçiler tarafından hazırlanan ve bir yılın özeti olan, hem duygulandıran hem de güldüren sinevizyon gösterisinden ve plaket dağıtımından sonra, öğrencilere sertifikaları verildi ve birlikte fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Ardından vakfımız Denetim Kurulu Başkanı Fahri Sevimli yaptığı konuşma ile duygularını ifade etti.

Böylelikle bir yıllık program büyük bir heyecanla tamamlandı.

“Mus’ab Bin Umeyr Davetçi Okulu 2013-2014 Sezonu’’ öğrencilerinin yolunun açık olmasını Rabbimizden niyaz eder, onlara yardım etmesini dileriz. Bir daha görüşebilmek belki mümkün olmasa da, asıl buluşma yeri olan “Selam Gününde” buluşabilmeyi ümit ederiz.