Sosyal Doku Etkinlik Kulübü faaliyetlerine katılan öğrencilerin haftalık bir araya gelerek haftanın derslerini değerlendirdikleri buluşmalar, her hafta yeniden dirilme heyecanı yaşatıyor.

Bu buluşmalarda, haftanın değerlendirmesini, gelecek haftanın planını, öğrendiklerimizin pekiştirmesini, geleceğe dair hedeflerimizi, bu hedeflere giderken neler yapmamız, neler yapmamamız gerektiğini konuşuyoruz.

Her buluşmada, Nureddin Yıldız hocamızın o hafta yaptığı “Dünya Nasıl Dönüyor, Hadislerle Diriliş ve Hayat Rehberi” derslerinin tahlillerini yapıyoruz ve sohbetlerden dersler çıkarıyoruz. Her hafta organizeyi başka bir grup üstleniyor. Ev sahibi konumundaki organizatör grup, buluşmalara daha dikkatli hazırlanıyor, üzerinde durulması gereken konuları vurguluyor ve günlük yaşamdan daha çok örnek vererek mevzunun daha iyi anlaşılmasına vesile oluyor.

Buluşmalarda toplum karşısında önemli şeyleri belirtmeyi tecrübe eden gençler, soru-cevap, eleştiri-yorum, izah ve örnekleme yoluyla, ileride ümmete yön verecek mücahitlerin taşıması gereken vasıfları zihinlerine kazıyor.

Konu üzerindeki karşılıklı konuşmalarımız ve hocalarımızla müzakerelerimiz konuyu daha iyi pekiştirmemizi sağlıyor. Aklımıza takılanları hocalarımızla açıklığa kavuşturuyor ve birikimlerimizi aktarmak için hazır hale getiriyoruz.

Anlama ve anlatma kabiliyetimizi artıracağını, dostluğumuzu pekiştireceğini ve sevgi ortamını oluşturduğunu düşündüğümüz, çalışma tempomuzun ön hazırlığı ve motivesi, bizi haftaya yeniden dirilten buluşmalarımız her Pazar devam ediyor.