Kur’an okuyan ve Kur’an’ı hıfzedenlerin kutlu zincirine bir halka daha eklendi.

Sosyal Doku Vakfı bünyesindeki eğitim gruplarından olan Hafızlık Grubundan, ümmetimize bir hafız daha katıldı. Rabbimizin, kullarından seçtiklerine miras bıraktığı Kur’an mirasçılarından, seçilmiş bir kula daha şahitlik edilmiş oldu.

Muhterem Nureddin Yıldız hocamızın mahdumu İnayetullah Yıldız kardeşimizin hafızlığını ikmal etmesi vesilesiyle Bolu Aladağ’daki sosyal tesislerimizde hafızlığı tamamlama programı düzenlendi. Nureddin Yıldız hocamızın ev sahipliğinde gerçekleşen programda hocamız misafirlere ikramda bulundu.

Program, İnayetullah Yıldız’ın hafızlığa başlama serüvenine dair bir sinevizyon gösterimi ile başladı. Ardından Hafızlık Grubu’nda hafızlıklarına devam eden diğer talebelerden Kur’an tilaveti dinlendi. Hafız adaylarının okuyuşlarının ardından Hafızlık hocası Murat Özdoğan, İnayetullah Hafız’ın hafızlığını test eden sınav yaptı.  Daha sonra Hafızlık Grubu’na fıkıh temellerini atmak üzere ilmihal eserlerini ve Yusuf el-Karadavi’nin “İbadet Mefhumu” adlı kitabını okutan Hasan Altıok hocamız duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Programın sonunda günün anlam ve önemine binaen hafız olmuş bir talebenin babası olarak muhterem Nureddin Yıldız hocamız konuşmalarını yaptılar.

Hafızlığın Ümmetin gözündeki yerine değinen hocamız konuşmasında, “Ümmetimize bir Kur’an halkası daha atıldı, bir Kur’an bağı daha kuruldu”  İfadelerine yer verdi. Hafız bir evlattan öte Ümmeti Muhammed’e hafız bir aday kazandırmanın sevincini yaşadığını belirterek, “Sizin kardeşiniz olarak benim de oğlum olarak aynı sevinci yaşıyoruz. Oğlum hafız oldu değil, Ümmetimden Kur’an’a bir insan daha feda edildi olarak bakıyorum” dedi.

Kendi dönemlerinden bahsederek hafızlıkta Kuran’ın tamamını baştan sonra tek seferde okuyana Kur’an Hafızı denildiğini, ancak asıl gayenin hayatı baştan sona Kur’an’a feda etmek olduğunu şu sözlerle dile getirdi: “ Biz Kur’an-ı Kerim’i baştan sona okuyan ama hayatını da baştan sona Kur’an’a feda eden insan için uğraşıyoruz”.

Program yemek ikramı ve fotoğraf çekiminin ardından son buldu.