Sosyal Etkinlik Çalışmaları -SEÇ- katılımcı öğrencilerin çalışmalarına çok yönlü zemin hazırlamak amacıyla 2012-2013 eğitim-öğretim sezonunun başında faaliyete geçen Sosyal Etkinlik Kompleksimizin imkânlarından doyasıya yararlanan gençlerimiz, bir yandan derslerine takviye yaparlarken bir yandan da sosyalliklerini geliştiriyorlar.

Rehberler eşliğinde sosyal etkinlik çalışmalarını yürüten genç fidanlar her gün sosyal etkinlik merkezimizde derslerine takviye amaçlı etüt yapıyorlar.

Hafız abilerinden Kur’an-ı Kerim takviyesi alan gençler Kur’an-ı Kerim ezberlerini hocalarına kontrol ettiriyorlar.

Kitap okuma, makale yazma çalışmalarının yanı sıra dinledikleri seminer ve konferansların tahlilini yaparak zihin dünyalarında yeni ufuklar açıyorlar.

“Mikrofon Sende” adlı programda gençler hem konuşma tecrübesi ve sosyalliklerini geliştiriyor hem de özgüven kazanıyorlar.

Her hafta düzenlediğimiz “Öncü Şahsiyetler” programımızda da tarihte iz bırakan öncü şahsiyetleri tanıyorlar.

İki haftada bir düzenlediğimiz “Heyecan Gecesi” programında gençler yeteneklerini sergiliyor ve yapılan ikramlar eşliğinde değişik alanlarda tecrübe ve birikim sahibi büyüklerinin aktarımlarını dinliyorlar.

Evlerde yapılan aile ziyaretlerinde ise gençlerimiz birbirlerinin ailelerini daha yakından tanıma imkânı buluyorlar.

Etkinlik merkezinde yer alan imkânlarla langırt, satranç, jenga, ödüllü zekâ testi gibi oyunlarla kendilerini dinlendiriyor ve aktivite becerilerini arttırıyorlar.

Yoğun bir faaliyet trafiği yaşayan gençlerimiz zaman zaman da şehir içi ve şehir dışındaki sosyal mekânlara açılarak hem geziyor-görüyor hem de bilgilerini pekiştiriyorlar.

Hafta sonlarında rehberler eşliğinde futbol, piknik, yüzme gibi birçok sosyal aktiviteyle moral ve enerji depolayan gençlerimiz, bu enerjiyle hafta içi derslerine daha sıkı sarılıyorlar…