Vakfımızın üniversiteli hanımlara yönelik çalışmalarından biri olan “Hür Yürekli Gençler” projesinin organize ettiği; bizimle iletişime geçerek şehir içinden ve şehir dışından olmak üzere kaydını yaptıran kardeşlerimizden oluşan iki farklı grupla iki farklı kamp gerçekleştirdik.

Birbirinin ardı sıra devam eden ve geçtiğimiz günlerde nihayete eren bu kamplarda ana hedefimiz; Allah’a kul olma ekseninde eksiklerimizin farkına varmak ve bulunduğumuz konumları (ev, üniversite, iş) Rabbimize adayarak O’nun çizdiği ölçüler içerisinde değerlendirebilmenin formüllerini aramak oldu.

Bilinçlendirme ve belirli bir şuur kazandırabilme niyetiyle planladığımız bu kamplarda birbirinden farklı konularda farklı hocalarımızın sunumuyla gerçekleşen yirmiden fazla seminer konusu ele alındı. Ümmet bilincinden Müslüman hanımın karakterinde bulunan farklılıklara, çağın sorunlarından dava şuuruna sahip olabilmenin hassasiyetlerine varıncaya kadar değişik konular üzerinde mütalaalar yapıldı.

Her biri dört gün süren iki kampta da birbirinden farklı iki program icra edildi. Neticede Allah için yaşanmış ve harcanmış dakikaların ardından vakfımızdan ayrılan kardeşlerimizin aklında güzel bir anı bırakabilmiş olmayı ve bir dönüm noktasına vesile olmayı diliyoruz.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Geçtiğimiz yarıyıl tatilinde vakfımıza uzun zaman önce müracaat ederek kendi oluşturdukları kadrolar için kamp talebinde bulunan iki farklı grupla bir kampta buluştuk.

Kayseri’den ve Konya’dan gelen kardeşlerimizin oluşturduğu bu iki grupla beraber yaklaşık bir hafta süren bu kampımızın ana teması, az zamanda çok yönlü bir şuur aşısı yapabilmek oldu.

İlmin mahiyetini kavramaktan dava şuuruna vakıf olabilmeye kadar, İslam coğrafyasından mümin genç kız profiline kadar birçok alanda bilinç aşılamanın ana hedef gösterildiği bu kamp programı, nihayetinde güzel anıların yaşandığı bir haftanın geride bırakılmasına vesile oldu.