Baharın getirdiği çalışma aşkı ve imanın verdiği güçle yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz irili-ufaklı kampların birini de geçtiğimiz hafta sonu vakfımızda gerçekleştirdik.
Sakarya’dan bir grup üniversite öğrencisi kardeşimizin başvurusu ve katılımıyla gerçekleşen iki günlük kampımızda dolu dolu geçen bir program ile hanım kardeşlerimizle dünyaya yeni bir bakış açısı ve ahirete yatırım için kendilerine gerekli olan hamaseti vermeyi amaçladık.
Kampımıza Sakarya’da farklı fakültelerde; okul öncesi, zihinsel engelliler, bilgisayar, fen bilgisi öğretmenliği gibi bölümleri okuyan yirmi bir kardeşimiz katıldı.
İki gün de olsa kendileri için özel bir programın ayarlanmasının, başlıkların “öğretmenler” üzerinden seçilmesinin kendilerini mutlu ettiğini ve ilgi çekici olduğunu belirtmeleri kampımızda farklı bir maneviyatın da yaşanmasına vesile oldu.
Kendileriyle görüşülen ve kampın mütalaası yapılan bu hanım kardeşlerimiz; sadece öğretmenliği değil hayatın genelini kapsayan bir program olduğunu, yeniden zaman ayarlaması yapacaklarını, programın çok etkili olduğunu, cemaatle namaz kılınmasının, beraber yapılan çay sohbetlerinin çok etkileyici olduğunu, hayata geçirilmiş sünnetlerin onların da hayatlarında büyük bir etken oluşturacağını belirtti. Aynı zamanda dine hizmetin sadece kendi görevini yapmak olmadığını, her işi herkesin yapmaya gönüllü olması gerektiğini müşahede etmeleri kendilerinin çok hoşuna gittiğini belirtenler de oldu.
Programın sonunda kendilerine “Şemail-i Şerif Şerhi” hediye edilen kardeşlerimiz bu hediye karşısında yaşadıkları duyguları da bizlerle paylaştılar.
Kamp sürecinde Hocamız’la da hasbihal etme imkânı yakalayan katılımcı kardeşlerimiz, Hocamız’ın tavsiyeleri ve ufuk açıcı konuşmalarıyla kendilerini küçük görmemeleri gerektiğini, bir kadının ölüm hariç başına gelebilecek en büyük afetin kendisini küçük görmek olduğunu öğrendiler.
“Âsiyelik” kavramıyla yeni bir bakış açısının da yakalandığı hasbihalde Hocamız “Sümeyye, kadınların yüzakı, ilk şehit. İbadet namına bizden daha az bilgisi vardı, başörtüsü de yoktu ama kafasının içinde Allah’tan gelecek her emre iman vardı.” sözleriyle kadınların dine hizmet hususunda erkeklerden farkı olmadığını da vurguladı.
Aynı zamanda Hocamız “Âsiyelik, bir devrimdir. Bu devrim zordur ama kendinizi zorlayın yoksa bütün dünya kız dolu, siz de o kızlardan birisi olursunuz.” diyerek katılımcı kardeşlerimize âdeta “Sıradan mı olmak istiyorsunuz, yoksa tek mi?” diye sorarak Âsiyeliğin Rabbimiz tarafından önümüze konan bir hedef olduğunu hatırlattı.
Büyük hedeflerin niyetini alarak sonuca ulaştığımız kampımız; bereketini göreceğimiz günlerin geleceğini umarak dua ettiğimiz bir platformda nihayete erdi.

8