Sosyal Doku Vakfı’mızın Hanımlar Bölümü olarak bu yılki çalışmalarımıza, geçtiğimiz hafta sonu düzenlediğimiz açılış programıyla “Bismillah” dedik.  Gönül dostlarımızın, velilerimizin ve çalışmalarımıza katılarak bizlere heyecan katan kardeşlerimizin de katıldığı programda daha çok hedeflerimizi, kullandığımız üslubu ve izlediğimiz yolu anlatmak üzere bir plan çizdik. Bu program için kullandığımız ve şiar edindiğimiz sloganımız ise üstat Hasan el-Benna’nın “Yarınlar yorgun olanların değil, rahatından vazgeçenlerin olacaktır!” söz oldu.

Programımız, geçtiğimiz sene Kur’an-ı Kerim hıfzını tamamlayan kardeşlerimizin Kur’an tilavetiyle başladı. Ardından Hanımlar Bölümü koordinasyonundan sorumlu olan Hafsa Bilgin Hoca hanımın selamlama konuşmasıyla devam etti. Bu davanın büyüklüğünden, bize düşen görevin çokluğundan ve ayağımıza takılan engellerin her ne kadar büyük-küçük olsa da bizi engellememesi için elimizden geleni yapacağımızdan söz eden Hafsa Hoca hanım, elimizdeki en büyük sermayenin de kardeşliğimiz olduğunu konuşmasına ilave etti.

Programın devamında, umumi ve hususi olmak üzere ikiye ayırdığımız çalışmalarımız detaylı bir şekilde anlatılırken, Şair Osman Yüksel Serdengeçti’nin “Bir Kahraman Bekliyoruz” şiiri ile de çalışmalarımızdaki umudun ışığını şiir mısralarında da betimlemek istedik.

Yine kendimiz için şiar edindiğimiz kudve şahsiyetlerin hayatlarından oluşan kısa gösterimin ardından Nureddin Yıldız Hocamızın derslerinden oluşan “Bu dine kafasını yalnızca Allah’a takmış yiğitler gerek…” diyen ve bu yönde şekil alan gençlik anlayışımızı da misafirlerimize yansıttık.

Programımız nihayete ererken güzel anılardan oluşan fotoğraf kareleri ile hazırlanmış video slaytını da misafirlerimizle paylaşarak kardeşliğimizi onlara sözlerin ötesinde fotoğraflarla da göstermek istedik. S öz biterken ise dualara amin diyerek emelimizi Rabbimizden diledik…