Üniversite öğrencilerinin katıldığı derslerde katılımcılar, değişik konularda düzenlenen sohbet ve seminerlere katıldılar.

İstanbul’un çeşitli üniversitelerinde okuyan arkadaşlarımızla beraber  gerçekleştirdiğimiz  program haftanın 5 gününü kapsıyor ve katılımcılar program başında seçtikleri derslere katılıyorlar.

Çarşamba günleri Nureddin Yıldız Hocamızın “Dünya Nasıl Dönüyor?” başlıklı derslerine katılan üniversiteli öğrenciler, Cumartesi günleri “Hadislerle Diriliş”, Pazar günleri de “Hayat Rehberi” derslerine katıldılar. Cumartesi günleri Kur’an-ı Kerim dersinin yer aldığı programda Pazartesi günleri,  mümin kimliğimiz kitabının tahlili ve kitapta geçen konuların etraflıca izahı, vakfımızdaki farklı eğitimcilerin sunumuyla gerçekleşti.  Perşembe günleri  40 hadis şerhi ve ezberi dersinin yer aldığı programda yine Perşembe günleri dönüşümlü olarak “Gençlerle Hadis Sohbetleri” başlığındaki hadis dersleri dinlenip tahlil ediliyor.

Mümin Hayat Dersleri’ne katılan üniversiteli öğrenciler ayrıca , Nureddin Yıldız hocamızla da bir araya gelerek, hocamızla soru-cevap hasbihalde bulundular.

Dönem içinde, “İhtilaflar Karşısında İslami Tavır” kitabını okuyan katılımcılar, Şubat ayında dönem arası kampına katılacaklar. Programın 2. dönemi 15 Şubat’ta başlayacak.