Sosyal Doku Vakfı olarak, her yıl heyecanımızı tazeleme adına sezon başında gerçekleştirdiğimiz başlangıç kampımızı bu yıl, 1 Ekim Pazar günü, “Kıyamete Kadar Kardeşiz” temasıyla gerçekleştirdik.

Şeytanın günümüzde uyguladığı planlardan biri de bireyi toplumdan soğutmak, insanı şahsi problemleriyle baş başa bırakmaktır. Değil din kardeşiyle, öz kardeşiyle bile iki kelam etmekte zorlanan bireylerin oluşması, şeytanın özlem duyduğu insan profili olarak karşımıza çıkmaktadır.

Evet, şeytan böyle istemektedir ancak Allah’ın sözü müminler için her daim üstündür. “اِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ اِخْوَةٌ” ayetini gereğince anlamak, gündemimiz yapmak ve “Müminler ancak kardeştirler” düsturunu sadece aile bağlarına dayanan kardeşliğe değil, “La ilahe illallah” diyen bütün insanların imanlarına dayanan din kardeşliğine sarılmak, bu bağın “Kardeşim!” demekten çok daha öte mesuliyetler içerdiğini idrak etmek için tefekküre daldık, örneklerden ibret aldık.

Evet, şeytanın bir planı var; müminlerden iki kişi bile birleşemeyecek duruma gelene kadar da durmayacak bu davasından. Allah’ın bize bahşettiği, bizi kocaman bir aile yapan kardeşlik bağını koruyarak kıyamete kadar kardeş yaşamak, şeytanî bütün tuzaklardan da bizi koruyacaktır.

Allah öğrendiklerimizle amel etmeyi, “Müslümanım” diyen her şahsa “Kardeşim!” diye sarılmayı, cennetten kovmak; cehenneme atma gibi dertleri bünyemizden atmayı nasip etsin.