“Hür” olmak ile “serbest” olmak arasındaki farkı anlamış, hür yüreğe sahip olmanın heyecanı bakışlarından hissedilen İmam-Hatipli gençlerle düzenlediğimiz, bazen heyecan yüklü bazen duygu dolu anların yaşandığı, son gününde ise Nureddin Yıldız hocamızın katılımıyla heyecanımıza heyecan kattığımız, Sosyal Doku Vakfı “Hür Yürekli İmam Hatipliler” kampımızı Bolu Gerede’de gerçekleştirdik.

Gerede Cevaplar İlim ve Hayır Vakfı tesislerinde düzenlediğimiz programa İstanbul’daki değişik İmam-Hatip liselerinden 120  öğrenci katıldı.

Programda gençlere bir konferans veren Nureddin Yıldız hocamız, öğrencilere “Hür Yürekli Genç” olmanın anlamını ve hür yürekli kalabilmek için dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Hocamız konuşmasında; uyku, yemek ve şehvetleri kontrol etmedikçe hür yürekli olunamayacağını vurguladı.

Eğitim koordinatörümüz Cemal Yılmaz hocamızın rehberliğinde gerçekleşen programda ayrıca şu seminerler yapıldı.

–          Cemal Yılmaz: Dava Adamı Olmak, Başarılı ve Mutlu Olmanın Yolları, Kardeşlik Çağrısı

–          M.Salih Beşir: Allah İçin Sevmek

–          M.Salih Eğridere: Hür Yürekli Gencin İmanı

–          Abdülaziz Yılmaz: Adamlığa Motive Olmak

–          Sefa Çetinkaya: İstikrarsız Heyecan; Hezeyan

Seminerlerin yanı sıra yapılan yarışma ve sportif aktivitelerle birbirileriyle kaynaşma fırsatı bulan öğrenciler, okullar arası müsabakalarda, çekişmeli ve tatlı bir rekabetle yarıştılar.

Yapılan seminerlerde işlenen konular ve program boyunca öğrendikleri fikir ve aksiyon adamlarının sözleri üzerinden yapılan bilgi yarışmasında ise neşeli ve heyecanlı dakikalar yaşandı.

“Kardeşlik” ve “zincirlerinden kurtulmuş bir gençlik” ana teması üzerinden gerçekleşen program sonrasında katılımcı öğrenciler, hür yürekli olmanın, zincirlerden kurtulmanın ve bu yürekle ümmete sağlam bir maya olmanın gerekli ve öncelikli görevleri olduğu kararlılığıyla programı tamamladılar.