Çeşitli üniversite ve fakültelerde öğrenim gören gençlerin katıldığı “Sosyal Doku Vakfı Hür Yürekli Gençlik” eğitim kampı, seminerler ve dersler eşliğinde Aladağ’da gerçekleştirildi.

Yoğun bir konferans ve seminer programının gerçekleştiği kampta, öğrenciler hem bilgilendiler hem zorlu ama etkileyici kış şartları içinde zihinlerini tazelediler.

Her sabah cemaatle sabah namazı ve ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlanan programda, her gün kahvaltıdan önce kar üstünde doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. Programa farklı fakültelerden katılan öğrenciler, derslerin yanı sıra sohbet ortamlarında ve doğa yürüyüşlerinde birbirleriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı buldular. Şehrin hareketliliğinden uzak, sakin bir ortamda derslere yoğunlaşan ve akşamları yapılan çay sohbetlerinde duygularını birbirlerine paylaşan üniversite öğrencileri, unutulmayacak anlar yaşadılar.

Doç. Dr. Serdar Demirel’in “Modernitenin Din Algımıza Etkisi” ve “Hadis Yorumlamada Çağın Ruhunu İdrak ” isimli konferanslarını dinleyen öğrenciler, Nureddin Yıldız hocamızın da kampı ziyaretiyle, kendisiyle soru cevap şeklinde topluca ve gruplar halinde sohbet etme imkanı buldular.

Öğrenciler, Nureddin Yıldız hocamıza ehl-i sünnet anlayışımız, mümin kimliğimiz, ümmet Bilinci, Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) ve Ashab-ı Kiram’a karşı duymamız gereken sevgi, gençliğin güncel sorunları üzerine sorular sorup, cevaplar dinlediler.

Yaşar Değirmenci hocamız nebevi eğitim metodu üzerine örneklerle değerlendirmeler yaparak zamanın değeri üzerine aydınlatıcı bilgiler sunup, nasihatlerde bulundular.

Fahri Sevimli hocamız dava adamının karşılaşacağı zorluklar ve sahip olması gereken vasıflar üzerine aktarımlar yaptılar.

Programdaki konferans ve seminerlerden bazıları:

– Nureddin Yıldız ile soru cevap.

– Doç. Dr. Serdar Demirel ile “Modernitenin Din Algımıza Etkisi” ve “Hadis Yorumlamada Çağın Ruhunu İdrak”.

– Eğitimci-Yazar Yaşar Değirmenci ile “Bir Eğitimci Olarak Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)”, “Modern Dünyada Zaman Yönetimi” ve “Değerler Eğitimi”

– Eğitimci Fahri Sevimli ile “Dava Adamı Olmanın Zorlukları”.

– Sosyal Doku Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Beşir ile tanışma, Sosyal Doku Vakfı’nın misyon ve vizyonu üzerine hasbi hal.

Programda öğrenciler de kendi aralarında sunumlar gerçekleştirerek birbirlerine paylaşımlarda bulundular. Kamp başlangıcında Hür Yürekli Gençlik ve program organizatörü Numan Aygen “Müslümanca Duruş”, Hür Yürekli Gençlik Yönetim Kurulu üyelerinden Eymen İpek “Kapitalizm, Marksizm ve İslam” isimli sunum gerçekleştirdiler.

Program sonunda İstanbul’a tatlı bir yorgunlukla dönüş yapan üniversiteli öğrenciler ilim, irfan, tefekkür, îsâr ve fedakârlık dolu bir eğitim kampı gerçekleştirdiklerini söylediler.

Gençler bu kamp sayesinde samimiyetlerini geliştirirken, ümmet bilincini tazelediler ve gençliği kuşatmış sorunlarla baş edebilmek için enerji depoladılar.