Sosyal Doku Vakfı “Hür Yürekli Gençlik” üniversite kaynaşma ve kardeşlik kampı, Bolu Aladağ’daki tesislerimizde yapıldı

Ahlaksızlığın diz boyunu geçtiği, sokak ve caddelerde haramın her türlüsünün kol gezdiği, teknolojinin bir afet gibi üzerimize çöktüğü bir ortamda, şehrin gürültüsünden uzak ve doğayla iç içe, sevgi ve kardeşlik düsturuyla gerçekleştirdiğimiz yedi günlük kampımıza, birbirlerini yeni tanıyacak olan ve Türkiye’nin farklı illerinde ve farklı fakültelerde okuyan üniversiteli gençlerle unutulmaz bir kamp gerçekleştirdik.

Ümmet olma şuuru ve İslam kardeşliği ana teması ile gerçekleştirilen Hür Yürekli Gençlik kampımızda; Abdülaziz Yılmaz’ın Kendini Modifiye et, Numan Aygen’in İdealist Gençlik, Abdulbaki Kömür’ün Ümmet Şuuru, Safa Çetin kaya’nın İnsanın Fatihası konulu eğitim seminerleri yapıldı. Hatimler indirildi. Nureddin Yıldız hocamızın “Geminin Neresindeyiz” isimli eseri kamp süresince okunarak tahlil edildi.

Doğa aktiviteleri kapsamında; Profesyonel Dağcı Üzeyir Özmüş’ün öncülüğünde; Prusik düğümü ile tırmanışı, Bolu Aladağ Köroğlu zirve tırmanışı, ormanda gece yürüyüşü, ormanda pusulayla yön bulma, çadır kurma, mahrumiyet eğitimi, bayrak kapma yarışları, ezgi ve marşlarla gerçekleştirilen sabah yürüyüşleri gibi çeşitli aktiviteler düzenlendi.

Nureddin Yıldız hocamızın ziyaretiyle şenlenen kampımızda gençlerimiz, hocamızla birebir görüşme ve sorularını sorma imkanı da buldular.

Çeşitli illerden katılım gösteren hür yürekli gençlerin tanışıp kaynaştığı, ümmet olma şuurunun perçinlendiği, İslam kardeşliğinin doyasıya yaşandığı kampımızın bitiminde, gözyaşları duygularımıza tercüman oldu.