Yaklaşık dört sene önce bir grup üniversiteli kardeşimizle “bismillah” dediğimiz çalışmalarımız; Ümmeti Muhammed’in ihtiyacı olan üniversite gençliğinin yetişebilmesi için planlanmış bir projedir.

Her gencin kabiliyetine ve uzmanlık alanına göre dine hizmet edebilmesi içi yapılan programlar, hafta sonu seminerleri olarak vakfımızda gerçekleştirilmektedir. Kur’an Arapçası, ilmihal ve kitap kritiği olarak devam eden bu derslere, vakfımıza ulaşarak başvuruda bulunan kardeşlerimiz katılmaktadır.

Geçtiğimiz haftalarda düzenlediğimiz tanıtım programında, yapılan çalışmalar üzerine bilgilendirme yapılırken aynı zamanda aradaki kardeşlik hukukunun gelişmesi de amaçlanmıştır.

Bu minvalde, üniversite çalışmalarımızın her bir grubunda aktif rol alan kardeşlerimiz arasından sözcü olarak seçilenlerin yaptıkları programlar, kullandıkları içerikler ve hedef kitle üzerindeki etkileri üzerinde görüşmeler yapıldı.

Aynı zamanda “Diriliş Teşkilatı”; “Hür Yürekli Gençler” adı altında yapılan grup çalışmaları tanıtılırken, vakfımızda hafta sonları üniversiteli hanım kardeşlerimizle yapılan derslerin de detayları verildi.

Programın sonuna Nureddin Yıldız Hocamız da iştirak ederek kardeşlerimize anahtar kelimelerle hayatlarında karşılarına çıkabilecek hususlar üzerine nasihatte bulundu.