“Allah Teâlâ’nın en şerefli mahlûku insana yapılan en önemli yatırım eğitimdir. İnsan eğiten muallim, en değerli olanı yapmaktadır” anlayışıyla eğitim çalışmalarını sürdüren Sosyal Doku Vakfı, gelecek yılın eğitimlerinde görev alacak gençleri Ramazan kampında buluşturdu.

Hür Yürekli Gençlik Üniversite Öğrencileri ile Sosyal Etkinlik Çalışmaları Kulübü üyesi gençler, Genç Alimlerin nezaretinde yaptıkları Ramazan kampıyla, önümüzdeki eğitim yılının hazırlıklarını sürdürdüler.

“Muallim mücahittir” anlayışıyla gerçekleştirilen kampta katılımcılar, Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şerif ezberleri yaptılar. Ayrıca Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin tefsiri ve Hadis mütalaalarının yapıldığı kampta, “Hadislerle Diriliş” derslerinden “İlk Heyecanlar 2” dersi dinlenerek, ilk neslin Hadislere nasıl büyük bir heyecanla sarıldıkları ve bu gün ümmetin Hadis öğrenimi ve aktarımı hususunda durumu ve görevleri müzakere edildi.

“Umudumuz Mümin Genç”, “İslam Evrenseldir” derslerinin de dinlenip, alınması gereken derslerin müzakere edildiği programda, “Yoldaki Notlar” kitabı ders şeklinde okundu. “Hani Din Hepimizindi?” kitabı, bir sonraki buluşmada tahlil yapılmak üzere kampta okunacak kitap olarak belirlendi.

Nureddin Yıldız hocamız da gençleri kamp ortamında ziyaret etti. Hocamız gençlere yaptığı sohbette, masanın, parçalarıyla birlikte bir bütün olduğu örneğini vererek; Ümmetin fertleri olarak, değişik sorumluluklar üstlenerek, birbirimizi tamamladığımızı vurguladı.

Aladağ’ın güzelliklerle bezenmiş doğal ortamında gerçekleştirilen kampta gençler, tabiatın güzelliklerini de doyasıya hissettiler, sportif faaliyetlerle de dinlenme fırsatı buldular.