‘Diriliş Buluşmaları’ konferanslar serisinin 2’ncisi Malatya’da yapıldı.

dirilis

 

İHH İnsani Yardım Vakfı, Sahn-ı Seman İslamî İlimler eğitim ve Araştırma Merkezi, Sosyal Doku Vakfı, Siyer Vakfı, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nin (İFAM) işbirliğiyle organize edilen ‘Diriliş Buluşmaları’ serisi ‘Vahdet’ konulu konferansı ile Malatya’da devam etti.

İlginin yoğun olduğu program Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başladı. Ardından kürsüye çıkan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım konuşmasına kendilerini yalnız bırakmayan Malatya halkına; özellikle de hanımlara ve gençlere teşekkür ederek başladı.

Gençken konuştukları şeyleri şimdi yaşadıklarını ifade eden Yıldırım, “Şam’da, Bağdat’ta ölüyoruz. Bugün buraya yeni bir diriliş, yeni bir nefes ile gerekirse canımızı malımızı Kudüs’e adamaya geldik. Rabbim inşallah bizi, bizden yardım bekleyen kadın ve çocukları kurtaracak kadar yiğit ve kardeş eyler, dost eyler!” dedi.

 

İlme karşı aç ve susuz kaldıklarını dile getiren Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:

Alimleri aramızda görmek istedik. Alimlerin topluma karşı bizim önümüzde yürümelerini istedik. İnşallah hep beraber Kudüs’e akarız da özgürce Mescid-i Aksa’da namaz kılarız inşallah.”

Ardından söz alan Malatya’nın önde gelen hocaları Mehmet Alptekin ve Ramazan Keskin bir hoş geldin konuşması yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından İhsan Şenocak, Abdülmetin Balkanlıoğlu, Faruk Beşer, Muhammed Emin Yıldırım ve Nureddin Yıldız’ın konuşmacı olarak katıldığı “Vahdet” konferansı verildi.