Vakfımızdaki Kız talebelerimiz Prof. Dr. İsmail Lütfi ÇAKAN’ın; “Sahabe Kıvamı” adlı kitabını okuyup, kitapla ilgili hazırlamış oldukları “kitap tahlil” slaytının sunumunu, Prof.Dr. İsmail Lütfi ÇAKAN’ın ve Nureddin hocamızın da katıldığı bir programda yaptılar.

Sahabe Kıvamı kitabının tahlil programı yaklaşık iki saat sürdü. Önce Prof.Dr. İsmail Lütfi ÇAKAN’ın öz geçmişi ve eserleri tanıtıldı. Sonrasında Sahabe Kıvamı kitabının tanıtımı ve başlıkları ortaya konuldu. devamında da kız talebelerimizin kitaptan neler çıkardıklarını, hangi notları aldıklarını, kitabın kendilerine neler kattığını slayt eşliğinde ifade ettiler. Hatta kitapla ilgili eleştiri ve tekliflerini de ilave ettiler. Prof. Dr. İsmail Lütfi ÇAKAN da elinde not aldığı kalem ve defteri ile bu sunumu ilgiyle takip ettiler.

Öğrencilerimiz sunumunu tamamladıktan sonra sözü Prof. Dr. İsmail Lütfi ÇAKAN’a bıraktılar. Prof.Dr. İsmail Lütfi ÇAKAN da kürsüye gelerek; Bu kadar uzun bir hocalık döneminde, binlerce talebe ile muhatap olduğunu ama bu kadar kaliteli, seviyeli ve samimi bir kitap tahlili programına ilk defa şahit olduğunu, bu durumun kendisini fazlasıyla memnun ettiğini, kitapta yazdığı ama zamanla unuttuğu bir çok yeri tekrar hatırladığını, yapılan bu sunumu kitabına ilave olarak koyabileceğini ve yapılan ikazları da göz önünde bulunduracağını, bu durumun kendisini çok duygulandırdığını, bu sebeple daha fazla konuşamayacağını, kitabı okuyan, kendi aralarında müzakere eden ve bu sunumu gerçekleştiren bütün talebelere en içten duygularla dualar ettiğini söyleyerek konuşmalarını tamamladı.
(18.05.2015)