Sosyal Etkinlik Çalışmaları (SEÇ) yaz kampımız bu yaz Bolu-Aladağ’daki sosyal tesislerimizde çok renkli ve içerikli bir programla yapıldı.

Yaz aylarının kavurucu sıcağından uzak, serin yayla havasında gerçekleştirilen etkinliklerimizde gençlerimiz, tabiatın sunduğu güzellikleri doyasıya yaşarken, “ADANMIŞ GENÇ” ismini verdikleri bu kamp döneminde yeni ufuklara açılmanın heyecanını yaşadılar.

Ana fikri, zor şartlara sabretme ve birlikte düzenli iş yapma üzerine kurulu bu etkinlik döneminde gençler, bir yandan zor tabiat şartlarına dayanmaya çalışırken diğer yandan işbirliği ve paylaşma kabiliyetlerini geliştirecek faaliyetler yaptılar.

Uzun süreli dağ yürüyüşü, gece çadır kampı, kozalak toplama gibi etkinlikleri bazen zorlanarak bazen eğlence ile gerçekleştiren gençlerimiz, Allah’ın tabiat vasıtasıyla sunduğu doğal nimetlerden, böğürtlen, ahu dudu, kuş burnu meyvelerini yiyerek, buz gibi yayla sularından içerek farklı güzellikler de yaşadılar.

Çeşitli spor etkinlikleri ve yarışmaların yer aldığı programda yer alan ipe tırmanma, çadır kurma gibi doğa faaliyetleri ve ilk yardım gibi pratik bilgileri öğrenerek çok yönlü birikimler elde ettiler.

Nureddin Yıldız hocamızın seminerlerinden oluşan “Yoldaki Notlar” kitabını derinlemesine tahlil edip anlamaya çalışan gençler, adanmış olmanın insana kazandırdığı engin gönül huzurunu doyasıya hissettiler. Hocamızın “Hür Yürekli Gençler” konferansını dinlerken hayatı algılamada ve kendilerine yön vermede geniş bakış açısını yakalamaya çalıştılar.

Program sonunda yaptıkları değerlendirmelerde, kendilerini bekleyen büyük hedeflerin hayalini kurduklarını hissettiren gençler, yoğun ve yorucu geçen programı tamamlamanın huzurunu yaşarken “Adanmış Genç” olmayı ömür boyu sürecek bir hayat tarzı yapmanın kararlılığını yansıttılar.