Eğitim-Öğretim dönemi öncesinde yaptığımız hazırlık kampı ve kampta dinlediğimiz “Acelemiz Niye?” konferansı yeni ve yenilenen heyecanlara sahne oldu

Her yıl gerçekleştirdiğimiz dönem başı hazırlık programımızı bu yıl, Aladağlar’da “Acelemiz Niye?” başlığıyla, üç günlük kamp şeklinde gerçekleştirdik.

Etkinlik kulübümüze üye öğrencilerin, vakıf yönetici ve görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz kamp ismini, Nureddin Yıldız hocamızın kampta yaptığı “Acelemiz Niye?” konferansından aldı.

“Verimlilik için, soyutlanma ve heyecan” sloganıyla başlayan kampın ilk gününde tanışma programı yapıldı.

İkinci günde katılımcılara bir konferans veren Nureddin Yıldız hocamız, Musa aleyhisselamın Allah’ın rızasına ulaşmak için acele etmesini örnek göstererek, “insanların önünde duranlar, heyecandan yerinden fırlayacak kalp sahibi olmak zorundadırlar” diye vurguladı.

Konferansında Kur’andaki kıssaları nasıl anlamamız gerektiği üzerinde duran hocamız, “Musa aleyhisselamı tanımak, Allah’ın muradını bilmektir” ifadesine yer verdi. Taha suresi 83. ve 84. ayette anlatılan, Musa aleyhisselamın kafilesiyle birlikte Allah’ın sözünü duymaya gidişleri sahnesini anlatan hocamız,  Allah Teâlanın, “Musa, bu adamlardan niye hızlı geliyorsun?” buyurmasına, Musa aleyhisselamın “Ben ise seni daha çok memnun etmek derdindeyim, onun için koşuyorum Rabbim.” demesindeki heyecanı üzerinde durdu.

Katılımcıların “Ümmet-i Muhammed’in kimliği ve geleceği” üzerine değerlendirmelerde bulunduğu müzakere programı ile devam eden kamp, yılık faaliyet programının açıklanmasıyla tamamlandı.

Kampta namazlar cemaatle birlikte eda edilirken sabah ve akşam namazlarından sonra topluca Kur’an-ı Kerim okundu.

Derslerin yanı sıra bir dizi etkinliklerin de yer aldığı kamp boyunca katılımcılar, birlikte olmanın hazzını ve tatlı yarışını yaşadılar. Balık tutma yarışı, yürüyüşler ve doğaçlama gelişen mini koşu yarışıyla katılımcılar hem kaynaşma hem de tatlı rekabet imkanı buldular.

Programa katılan Sosyal Doku etkinlik kulübü üyesi öğrencilerin Nureddin Yıldız hocamızla sohbet etme imkanı da bulduğu kamp, dağdan toplanan böğürtlenlerin paylaşılmasıyla son buldu.

Nureddin Yıldız hocamızın ” Acelemiz Niye? ” kampında verdiği konferans

k-2-ny-konerans-12