İslam’ın yeryüzünü kuşatacak kadar büyük eksene sahip olduğu bu dünyada, İslam’a dair her ince ayrıntının yeryüzüne hâkim olması Müslümanların birinci dereceden hedefi durumundadır. Ya da böyle olmak zorundadır.

Ufukları büyütmek, engelleri aşmak ve yeryüzüne ses seda olmak adına Sosyal Doku Ailesi Hanımlar Bölümü olarak sekizincisini düzenlediğimiz Medyenli İki Kız Hanım Davetçi Okulu programımızın Avrupa ayağı geçtiğimiz hafta nihayete erdi. Farklı farklı ülkelerden aynı dava için, aynı emellerle kilometrelerce uzaklardan gelen kardeşlerimizin oluşturduğu Avrupa Davetçi okulumuz, toplamda dört hafta sürdü.

İmkanlar dahilinde sınırsız çalışabilmenin düsturunu ilke edinen kardeşlerimiz, bu dört hafta içinde toplum sosyolojisinden İslam coğrafyasına, dava adamı olmaktan davetçi için Türkçe eğitimine kadar bir çok alanda yeni bilgiler edindiler.

Döndükleri zaman gittikleri ülkelere birer Yesrib gözüyle bakacak olan kardeşlerimiz ilmi kaygılardan ziyade ihlas ve şuur ekseninde bir çalışmaya tabi tutuldular.

Program boyunca eğitim veren hoca hanımların da konuşma yaparak kardeşlerimize bulundukları tavsiyelerle beraber bir veda programı düzenlendi.

Duygulu anların da yaşandığı programda kardeşlerimiz için özel hazırlanan katılım belgeleri de dağıtıldı. Yapılan ikramların ardından sekizinci Medyenli İki Kız Hanım Davetçi Okulu programımız sona ermiş oldu.

Program Boyunca İşlenen Dersler:
* Kur’an Bilgimiz
* Hayat Rehberi
* İşi Vaktinden Çok Olanlar
* Dünya Nasıl Dönüyor?
* Asiye Kadın
* Hadis Bilgisi
* Davet Karakterimiz
* Örnek Hanım Davetçiler
* Dünya Olaylarına Bakışımız
* Vakıf İnsan
* Davet Metodumuz
* Toplum Sosyolojisi
* Modern Dünyada Kimlik Arayışı
* Müslüman Hanımefendi
* Modern Zamanda “Elbette Allahuekber”i Anlamak
* Hani Din Hepimizindi?
* İlim Taliplisinden Notlar
* Kavramlarımız
* Tesettür Fıkhımız
* Makale Değerlendirmesi
* İslam Coğrafyası
* Cündullah Vasıfları
* Dava Adamı Olmak
* Davetçi İçin Türkçe Eğitimi
* Davetçi İçin Sağlıklı Yaşam
* Farklı Konularda Seminerler