Sosyal Doku Vakfı bünyesinde eğitim almaya başlayacak olan imam hatip lisesi öğrencileri, Davetçi Okulu öğrencileri, Genç Alimler proje öğrencileri ve üniversite sorumluları, yapılan motivasyon kampıyla yeni eğitim sezonu için bismillah dedi.

Eylül ayı başında yapılan motivasyon kampı, Bolu-Aladağ Sosyal Doku tesislerinde gerçekleştirilerek yeni döneme heyecan ve coşkuyla başlangıç yapıldı.

Kamp programı dâhilinde sabah namazları cemaatle ikame edildikten sonra Türkiye ve İslam coğrafyası üzerine okumalar yapıldı. Ümmet coğrafyasının kanayan yaralarından Gazze, Mısır, Doğu Türkistan, Mynmar, Suriye, Irak ve zulüm altındaki mağdur ve mazlum ülkeler hakkında kısa bilgilendirmeler ve durum değerlendirmeleri yapıldı. Dualar edildi.

Güneşin doğuşuyla beraber sabah yürüyüşleri, açık havada kahvaltı programları ve sonrasında günlük eğitim seminerleri yapıldı. Bu kapsamda:

Sosyal Doku Vakfı eğitim koordinatörü Abdülbaki Kömür, kampın amacı hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra yeni eğitim sezonundaki genel kurallar, yapılacak eğitimler ve genel işleyiş hakkında paylaşımlarda bulundu.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Salih Beşir, Sosyal Doku Vakfı’nın misyon ve vizyonu hakkında sunumlar yaptı.

Öğlen yemek ve namazları sonrasında profesyonel dağcı Üzeyir Özmüş öncülüğünde doğa yürüyüşü, pursing düğüm, tırmanış, halatla kayma, petlanton ve meşalelerle gece yürüyüşü ve farklı doğa ve sportif aktiviteler yapıldı.

Kampın son gününde emektar eğitimciler Fahri Sevimli ve Yaşar Değirmenci hocalarımız tarafından gençlere öğüt mahiyetinde kısa konuşmalar yapıldı. Sonrasında ise Nureddin Yıldız hocamız “Kim Kadın, Kim Erkek” başlığı altında, siyonist İsrail’in son saldırılarında şehit ettiği Hamas komutanın eşi ve kızının konuşmalarını dinlettirerek yaptığı sohbet; duygu, umut, azim ve heyecan yüklü bir konuşma oldu.

Konuşmaya ulaşmak için.: http://www.youtube.com/watch?v=j2YCmd-5QRc

Nureddin Yıldız hocamız konuşmasının sonunu, ‘Vaktimizi namusumuz bilip o titizlikle davranılması gerektiği’ne temas ederek tamamladı.

Yeni dönem hakkında yapılan diğer bilgilendirmelerin ardından kamp nihayete erdi.