Nureddin Yıldız hocamız Konferans vermek için geldiği Maraş’ta büyük bir coşku ve sevgi gösterisiyle karşılandı.

Bir grup genç tarafından havaalanında sevgi gösterileriyle karşılanan hocamız gün boyu Kahramanmaraş’ta yoğun ilgi ile ağırlandı.

Kahramanmaraş valisi Mustafa Hakan Güvençer’i de ziyaret eden Nureddin Yıldız hocamız gün boyu bir dizi ziyaretler ve seminerler gerçekleştirdi. Ziyaret ve seminerlerin ardından Kahramanmaraş’ta “Şimdi İnsanlık Zamanı” başlıklı bir konferans verdi.

Hocamız Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’nın davetlisi olarak bulunduğu Kahramanmaraş’ta Mehmet Akif Ersoy kültür merkezinde çok yoğun katılımla “Şimdi İnsanlık Zamanı” konulu bir konferans verdi.

Salona girişinde tezahüratlarla karşılanan Nureddin Yıldız hocamız açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıktı. Konferansın açılış bölümünde söz alan TÜGVA İl Başkanı Ahmet Asım Demirdöğen gençlerin tezahüratları arasında “biz Kahramanmaraş olarak, gençlik olarak alimimize sahip çıktık ve her zaman çıkacağız” dedi.
Konferans öncesinde değişik eğitim aşamasındaki gençlerin “Yanındayız Hocam” mesajlarını içeren sinevizyon gösterisi salonda duygulu ve coşkulu anların yaşanmasına neden oldu. Katılımın yoğun olması nedeniyle yüzlerce insan salona giremedi.

Sevgi sloganları ve tezahüratlar eşliğinde kürsüye gelen Nureddin Yıldız hocamız konuşmasında şunlara değindi:

– Bu dünya Allah’ın çile için Mümine imtihan yeri olarak yazdığı bir dünya ise, biz de Mü’min isek Müminliğimizi de ispat etmek istiyorsak (ki öyle olması gerekiyor) çilemize razıyız. Rabbimiz bizi sağlığımız ile imtihan ettiği zaman, çevremizle imtihan ettiği zaman, siyasi hayatımızla imtihan ettiği zaman, fakirlikle imtihan ettiği zaman, dünyanın baskısıyla imtihan ettiği zaman, neyle imtihan ederse etsin Allah diyeceğiz Allah diyeceğiz Allah deyip Allah ile beraber olacağız.

– İslam insanlık dinidir. Bütün zamanlar da İslam’ın zamanı olduğu için bu gün ve yarın insanlık zamanıdır.

– Benim peygamberim amcasının ciğerini sökenleri bile asmadı. ‘Ğafur ve Rahim olan Allah’a saldım sizi gidin serbestsiniz.’ dedi.

– İslamlık insanlık demektir.

Biz Allah’a kul olduğumuz sürece kimsenin düşmanı değiliz. Sadece dinimizin horlanmasına şeriatımızın yok sayılmasına tahammülümüz yoktur.

– Verilecek tavizimiz de yoktur, yapılacak zulmümüz de yoktur.

İşimiz kolay değil, zor bir iş yapıyoruz. Çünkü biz insanlığı yaşatmaya çalışıyoruz.

İnsanlığımız Müslümanlığımızdır. Ne insanlığımızdan ne de Müslümanlığımızdan asla taviz vermeyeceğiz.

Mükemmel Müslüman mükemmel insan demektir.

Kıyamete kadar insanlık Müslümanlara emanettir. Ne Amerika’ya ne de Batı Kültürüne insanlığı emanet edemeyiz.

Biz Ümmeti Muhammed’iz. Biz insanlığın özüyüz. Biz insanlığın bekçisiyiz. Biz insanlığın ruhuyuz.