Edirne’li gençlerin yoğun talebiyle Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda “Ahir Zamanda Genç Olmak” konulu konferans gerçekleştirdik.

Edirne Genç STK Platformu’nun organizesi ile yoğun bir katılımla gerçekleştirdiğimiz programın ardından, programa destek veren sivil toplum kurulu temsilcileri ile bir araya geldik.

Hocamızın Edirne konferansından pasajlar:

“Bu ümmetin serhaddinde de, İstanbul’unda da, Bağdat’ında da, Mekke ve Medine’sinde de Allah’ın kudreti, azameti bakidir.  Bu  ümmetin Allah diyen gençleri biiznillah kıyamete kadar Sultan Fatih’in doğduğu ve doğacağı şehirlerin çocukları olarak yaşayacaklardır.”

“Bu gün ki internet imkanları, gelişen teknoloji, sosyoloji, psikoloji ve siyasete kadar insanın eline geçen bütün nimetlerin serüvenleri şeytanın gözünden uzak şeyler değildir.  Şeytan da bu ayrıcalıklara göre politikalar üretmektedir” diyerek gençleri uyaran Nureddin Yıldız   “Sevgili gençler! Herhangi biriniz, annenizin babanızın çocukları olmaktan önce, bu ümmetin kıyamete kadar iman aşısını devam ettirmek için Allah’ın seçtiği ve arşının gölgesine davet ettiği mübarek bir nesilsiniz. Bir de sizinle Fatih’in doğduğu şehir Edirne buluştuktan sonra siz kanatlarınızla Allah’ın arşına doğru yürüyorsunuz demektir”

“ Genç kardeşlerim, genç kızlarım ! Ahir zamanda genç olmak demek zor zamanda Allah’tan yana olmak demektir.  En zor gününüz olan kıyamet gününde de Allah sizinle olacaktır.”

“ Merak etmeyin yılmayın, dökülmeyin, yorulmayın; İstanbul’a fatih gönderen şehirden siz de İstanbul’a, Peygamber (sav)’ın müjdesine doğru yürüyüşe geçin. İstanbul’u isteyen peygamber sizi bekliyor, ümmet sizi bekliyor, insanlık sizi bekliyor.”