Yeni Dönem Eğitim ve Hazırlık Kampı İçin Bolu Sosyal Tesislerimizdeydik

Sosyal Doku Derneğinin yeni sezonda yapılacak çalışmalarına hazırlık ve eğitim kampı yapmak için 70’e yakın üyeyle Bolu Gerede’deki tesislerimizde bir araya geldik. Açık ve güzel bir havada kahvaltıyla başlayan programda saat 11.00 da toplantı salonuna geçildi.Sosyal Doku Derneği başkanı Mehmet Salih Beşir açılış konuşması yaptı. Ardından, Nureddin Yıldız Hocamız günün anlamını ve yapılması gerekenleri ve bu süreçte karşılaşılabilecek muhtemel engellere karşı nasıl önlem alınabileceğine dikkat çeken bir sunum yaptı. Bu hizmette görev almanın Allah’ın bir lütfu ve ikramı olduğu, paylaşım esasına göre kolektif bir faaliyetin yürütülmesi gerektiği ve sonuca ulaşılması için istikrarın olmazsa olmaz olduğunu belirtti.

Ayrıca ‘dar ufuklu olmak ve küçük düşünmek, sürekli olumsuzluklara odaklanmak ve moral-motivasyon eksikliği’nin hizmetin verimliliğini etkileyen üç büyük engel olduğunu da belirten hocamız, Allah katında yapılan işten çok niyetlerin değerli olduğu ve olumsuzluklara takılmadan yola devam etmemiz gerektiğini de ifade etti.

Program sonrasında katılımcılara söz hakkı verildi. Kimi zaman tekliflerin, kimi zaman hatıraların konuşulduğu programın sonunda yenen öğlen yemeği ve içilen çayların ardından topluca çekilen hatıra fotoğrafıyla program sona erdi.

Derneğimiz ve tüm hizmet kurumları için 2011-2012 eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını dileriz. Rabbimizin razı olacağı çalışmalarla nice yıllara ulaşabilme temennisi ile…