Ustasının Elinde Yeni Bir Eser Hayat Buluyor

İlim ve fikir camiasının yakından tanıdığı, yetiştirdiği talebeleri ve kaleme aldığı eserleriyle gönüllerde taht kuran, büyük hadis âlimlerimizden Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir Hocamız derneğimizi ziyaret etti. Ziyarette ustalık eseri niteliğindeki ‘Şifa-i Şerif Şerhi’ kitabı hazırlıkları ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. “Şifa-i Şerif Şerhi” eseri, Yaşar Kandemir Hocamızın 8 seneden beri, Eyüp Sultan Camii kürsüsünden her pazar günü yaptığı ‘Şifa-i Şerif’ derslerinden oluşmaktadır. Nureddin Yıldız Hocamızın araştırma ve inceleme desteği sunduğu bu nadide eser için, Sosyal Doku Derneğinde iki hocaefendi bir araya geldi.

Yaşar Kandemir Hocamız 3 cilt hâlinde, sade bir dil ve berrak bir anlatımla kaleme aldığı eseri ile ilgili son hazırlıkları Nureddin Yıldız Hocamızla müzakere etti.

Yaşar Kandemir Hocaefendinin teşrifi sebebiyle dernek bünyesindeki Davetçi Okulu katılımcılarına ve bayan gruplara yönelik seminerler de gerçekleştirildi. Katılımcılar, kitap imzalatma fırsatı da buldular. Yenen yemekler ve içilen kahvelerin ardından ziyaret nihayete erdi.

Tahlil Yayınları arasında çıkacak bu eser, çok yakında okuyucusuyla buluşacak.