Ürdün’de Çeşitli Temaslarda Bulunduk

Nureddin Yıldız hocamızın da içinde bulunduğu bir heyetle, Ürdün’e bir ziyaret gerçekleştirdik. İki gün süren ziyaret boyunca heyetimiz, Ürdün’ün tanınmış ilim ve fikir adamlarıyla oturma ve tanışma fırsatı buldu.

Nureddin Yıldız hocamız, Türkiye’den gelerek Ürdün Üniversitesi’nde çeşitli bölümlerde okumakta olan kız öğrencilere bir seminer vererek, öğrencilerin yurt dışında karşılaşabilecekleri zorluklara ilişkin yardımcı olabilecek ipuçları verdi.

Aziz Mahmut Hüdaî Vakfı’na bağlı olarak Arapça öğrenimi için Ürdün’de bulunan erkek öğrencilerle de kahvaltı yapan hocamız, muhabbet ettiği öğrencilerin dertlerini dinledi.

İhvan-ı Müslimin’in Ürdün genel sekreteri Hemmam Said’i ziyaret eden heyetimiz, ardından İhvan-ı Müslimin’in Amman’daki merkezini gezdi ve çalışmalar hakkında geniş bilgi aldı.

İslam Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek burada kıraat ilimlerini okutan Ahmed Şükrü hocaefendiyle ayaküstü görüşerek “İlim adamını ilminden alıkoymamak lazım.” ilkesini uygulayan heyetimiz, karşılıklı dua ve İstanbul’da görüşme temennileriyle merkezden ayrıldı.

Kitapçılarıyla meşhur olan caddelerde kitapçıları gezen Nureddin Yıldız hocamız, daha sonra Mavi Marmara gazilerinden olan Ürdünlü dostlarıyla görüşerek onlarla da muhabbet etme fırsatı buldu.Ayrıca, Ürdün’deki tarihî ve İslamî öneme sahip yerler de ziyaret edildi.

Gezinin ikinci günü akşamında Ürdün’ün tanınmış ailelerinin katıldığı bir toplantıda ortak çalışmalar ve proje arayışları üzerine konuşuldu ve İslam âlemi genel başlığı altında meseleler görüşüldü.

Karşılıklı tekrar görüşme temennileriyle gece saatlerinde Amman’dan ayrılan heyetimiz, sabaha karşı İstanbul’a ulaştılar.