Ufkumuz ve Hayata Bakış Açımız

Hizmet içi eğitim seminerlerinin bu ayki konusu’ ‘Ufkumuz ve Hayata Bakış Açımız’ oldu. Eğitime Sosyal Doku Derneğinde görev alanlar, davetçi okulu katılımcıları ve üniversite öğrencileri katıldı. Açılış konuşmasını Sosyal Doku Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih BEŞİR yaptı. Konuşmasında yeni döneme ilişkin projelerle ilgili bilgi verdi.Eğitim Koordinatörü Cemal YILMAZ ise selamlama konuşmasında,iş yaparkenki sorumluluklarımız hakkında hatırlatmalarda bulundu.

Sosyal Doku Derneği Onursal Başkanı Nureddin YILDIZ Hocaefendi ise katılımcılara oldukça teşvik edici bir konuşma yaptı. Konuşmasında:

“Hz.İsa aleyhisselama ölü diriltmekten daha zor bir şey var mı?” sorusuna İsa aleyhisselamın:” Evet anlamayana bir şeyi anlatmak ölü diriltmekten daha zor bir iştir.” dediğini naklederek başladı. Kapasitesi olmayana bir şey anlatmanın 300 senelik ölüyü diriltmekten daha zor olduğunu belirtti.

Konuşmalarına Peygamber efendimizin “Ya alim,ya talebe yada onları seven ol dördüncü olma helak olursun” hadisi şerifini hatırlatarak,gönüllü çalışma yapılan yerlerde ya uzman olunması,ya uzman olmaya çalışılması yada bunlara yardımcı olunması gerektiği, bunun dışındaki fiili görevlilerin ise teşkilata fayda sağlamayıp hızını keseceğini ifade etti.

Konuşmalarının devamında; insan çalıştırdığımızı,insanla çalıştığımızı ve insan için çalıştığımızı bu nedenle işimizin asla kolay olmadığını,insanda sınırsız tamah olduğunu,gönül birliği yapan insanların tembellikleri ve gevşeklikleri sebebi ile asla birbirini bunaltmaması gerektiğini söyledi.İnsanların maksat ve hedef beraberliği olmazsa faydalı olarak bir arada tutulamayacağını vurguladı.

Konuşmasının sonunda; hedefi büyük bir çalışma yapıldığını ve bu çalışmanın ülkenin geleceğinde çok büyük bir yeri olduğuna dikkat çekti.