Diriliş buluşmaları vesilesiyle Nureddin Yıldız hocamızla birlikte bulunduğumuz Trabzon’da, bir dizi ziyaret gerçekleştirdik ve Nureddin Yıldız hocamızın konferanslarına iştirak ettik.

Karadeniz Teknik Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu Beyi ziyaretle başlayan programımızda Nureddin Yıldız hocamız, KTÜ İlahiyat Fakültesinde “İlmin Anlamı” konulu bir konferans verdi. Konferansta İlahiyat Fakültesi öğrencilerine ilmin değerini, metodunu ve şuurunu anlatan bir konuşma yaptı. Fakülte dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’da bu ziyaretten ve konferanstan dolayı teşekkürlerini iletti.

Ardından Yavuz Selim Vakfı Daru’l Erkam yurdunda üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen konferansta Nureddin hocamız, gençlere günümüzdeki fitnelere nasıl hazırlanmaları gerektiğinden ve bu fitnelere karşı teyakkuzda bulunmalarının öneminden bahsetti.

Diğer bir konferans Trabzon İmam Hatip Okulları Platformu organizesiyle Trabzon’daki eğitimcilere yönelikti. Konferansta hocamız programa katılan  eğitimcilere bu zorlu eğitim sürecinde kendilerine azık olacak nasihatlerde bulundu.

Trabzon Hamzalı Kız Kur’an Kursu ve Annelik Eğitim Merkezi’ni de ziyaret edip bilgi aldığımız programda Nureddin Hocamız’ın muhterem amcaları Resul ve Rüştü amcaları da ziyarete ederek dualarını aldık.

Ülkemizde Kur’an’ın yasaklandığı dönemlerde, zor şartlarda büyük çaba göstererek bir çok talebe yetiştiren büyük Kur’an muallimi Çalekli Dursun Hocaefendi’nin ders yaptığı camiyi, evini ve kabrini ziyarete ederek onun bu kutlu mücadelesini bir kez daha andık.

Ziyaret ve konferansların ardından beşincisi Trabzon İHH şubesinin organizesiyle gerçekleştirilen “Diriliş Buluşmaları” programına geçtik. Trabzon ve komşu illerden binlerce kişinin katılımıyla büyük bir heyecan atmosferinde gerçekleşen programda, ülkemizin sevilen ve sayılan hoca ve kanaat önderleri birer konuşma yaparak yaşadığımız zor şartlara rağmen, ümmetin yeniden dirilişinin ayak seslerinin, mücadelenin simge isimlerinden Ali Şükrü Bey’in memleketi Trabzon’dan bir kez daha yükseldiği vurgusunu yaptılar.