Tahir Büyükkörükçü Hocamız İçin Taziye Ziyareti Ve Taziye Mesajı

Nureddin Yıldız hocamız, geçen hafta vefat eden Konya’mızın yetiştirdiği değerli İslam büyüğümüz Tahir Büyükkörükçü hocamızın oğlu Abdurrahman Büyükkörükçü hocaefendiyi Konya’daki evinde ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti. Taziye ziyaretine derneğimiz yönetim kurulu üyesi Salih Beşir de katıldı. Hoca efendinin ailesine başsağlığı dileyen Nureddin Yıldız hocamız şu açıklamalarda bulundu:
Tahir hocamız, Konya’nın veya Türk Milletinin kaybettiği büyük zat olarak anlaşılmamalı. Bu anlaşılma çok yetersiz bir anlaşılma olur. Hocamız Ümmetin kaybıdır. Peygamber Efendimizin varislerinden birisi azalmıştır. Allah’ın bize haber verdirdiği kıyamet alametlerinden birisidir bir Alimin göçüp gitmesi. Çünkü Allah, kıyamete yakın cahilliği ve dinden soğumayı çoğaltacak. Bu da , alimlerin bir bir göçmesi ile gerçekleşecek” dedi.

Peygamber varislerinden bir varisin Ahirete intikal etmesini semamızdan bir yıldızın kayıp gitmesi olarak değil alemin çökmesi olarak görmek gerekir. Bir Alimin ölümü Alemin ölümü gibidir. Yani dünya hayatının sona doğru yaklaşmasıdır. Hocamıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Bıraktığı eserlerin devam etmesini istiyoruz. Hocamız inşallah sevdikleri ile beraberdir. Kalanlarına zor bir görev kalmıştır. Bu görev onun mirasını devam ettirmektir. O zor zamanlarda çok çetin bir mücadele ile Allah’ın dinine hizmet etti. Şimdi bu kadar imkanlar arasında hocamızın mirasını devam ettirme görevi bütün Müslümanlarındır. Ümmetimizin başı sağ olsun. Dileriz Peygamberimizin varisleri devam eder ve başsız kalmayız. Eğer biz başsız kalırsak cahiller başımızda olur. Cahillerin başımızda olduğu bir ortamda Allah’ın rahmetinden koptuk demektir.