Başta Bolu-Aladağ Olmak Üzere Tüm Etkinlik Merkezlerinde Kamplarımız Devam Ediyor.

Sosyal Doku’da Kamp Yapmak Bir Başka.

İlköğretim Seviyesi Sosyal Etkinlik Çalışmaları (SEÇ) kapsamında, yıl boyu devam eden etkinliklerin yaz bölümü tüm hızıyla devam ediyor.

Devam eden kamp çalışmalarında katılımcılar, yapılan kültürel faaliyetlerle hem geleceğe hazırlanıyor hem de düzenlenen aktivitelerle moral ve motivasyon sahibi oluyorlar. Kampta katılımcılara, Kur’anı Kerim’i güzel okuma ve sure ezberleme, hikaye yöntemiyle hadis eğitimi; anlama, kavrama ve uygulama, ibadet bilincinin oluşması için ilmihal dersi, yaşantılarıyla bizlere örnek olan, tarihe mâl olmuş önder şahsiyetlerin hayat ve mücadelelerini ibret nazarıyla okuma, ayrıca görgü, nezaket ve davranış eğitimleri verilmeye devam ediyor. Futbol, voleybol, yüzme, dağ yürüyüşü, gokart vb. aktivitelerle kampların daha eğlenceli hale getirilmesi sağlanmakta, bununla beraber öğrencilerin aralarındaki dayanışmayı sağlamak, grup çalışmalarında rolleri benimsetmek ve sorumluluk bilinci oluşturabilmek adına uzman izci liderleri refakatinde eğitimler yapılmaktadır. Doğa etkinlikleri kapsamında; İpe tırmanma, hedef bulma, barınak yapma, gece çadırda kalma, yıldızların altında gece yürüyüşü gibi etkinliklerle de, şehir hayatına alışmış öğrencilere farklı ve unutulmaz anlar yaşatarak kampların daha renkli ve eğlenceli geçirilmesi sağlanmaktadır.

Başta Bolu Aladağ etkinlik merkezi olmak üzere, İzmit, Bursa,Trabzon, Gerede ve İstanbul’daki etkinlik noktalarında da kamp çalışmaları devam ediyor…