Sosyal Doku Vakfı öğrencileri tarafından hazırlanan Şiirin Tam Zaman’ı programı, 26 Şubat günü gerçekleşti. Abdulbaki Kömür’ün sunuculuğunu yaptığı programa Seyfullah Kartal, Hüseyin Akın, Ferman Karaçam gibi birçok isim katıldı.

Programın açılışı, sözlerin en güzeli Kuranı Kerim ile yapıldı. Selamlama konuşmasını yapan Vakıf Başkanımız Salih Beşir, şiirin birçok meseleyi öz olarak sunduğunu ve düşünen insanların önünde geniş ufuklar açtığını belirterek, şairlere hoş geldiniz dedi. Ardından, Vakfımız Onursal Başkanı Nureddin Yıldız hocamız, selamlama konuşmalarını yaptılar.

Sosyal Doku marşı yeni klibinin gösterimi yapıldıktan sonra öğrencilerin Anadolu gezisi Seyyah Kampı sırasında hazırladıkları sürpriz “Sakarya Türküsü” katılımcılarla paylaşıldı.

Öğrencilerimizden Mehmet Tanrıkulu’nun okuduğu “Azıksız çıkma yola!” şiiri ile şiir okumaları başladı. Ahmet Mercan “Unu arayan su”, Ferman Karaçam “Acı”, Hüseyin Akın “Teşrifatçı” ve “Allah”, Yusuf Dursun “Dur diyelim dur”, Nedim Çağlar “Sakarya Türküsü”, Cengiz Demir “Sana, bana, ülkemin insanlarına dair”, Seyfullah Kartal “Çanakkale Şehitlerine” ve “Naat, (A.Nihat Asya)”, Kerim Ali Aksoy “Utansın” ve öğrencilerimiz Hasan Veli Şirin “Kurşun Gazeli”, Tayyip Sarı “Kurtuluşun ölümü” isimli şiirleri sırayla okundu.

Katılımcıların büyük beğenisini toplayan şiir dinletisinden sonra Türkiye geneli yapılan Siyer Yarışmasında derece alan Türkiye birincisi ve Fatih ilçe birincisi öğrencilerimize, Vakfımız tarafından ödül takdim edildi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından program nihayete erdi.