Öğrenciler yarışıyor…

Sosyal Doku çatısındaki öğrencilerimizin katılımıyla düzenlediğimiz Bilgi ve Beceri Yarışmaları hız kesmeden devam ediyor.

İki haftada bir yapılan yarışmalarda finale yaklaşılırken heyecan yükseliyor. İlköğretim, lise seviyesindeki öğrencilerin davetçi ağabeylerinin önderliğinde gruplar halinde katıldıkları yarışmada öğrencilerimiz hem renkli saatler yaşıyor hem de bilgi ve becerilerini geliştiriyor.

Soruları yarışırken öğrenmeyi sağlayacak tarzda hazırlanan yarışmada aynı zamanda öğrenciler günlük hayattaki yoğun çalışma temposundan kaynaklanan yorgunluğunu bir nebze de olsa üzerlerinden atıyorlar.

Hem kaynaşmaya hem de birlikte iş yapabilme kültürünün gelişmesine katkı yapan yarışma üç periyot halinde gerçekleştiriliyor. İlk periyotta İslam tarihinden edebiyata, bilim tarihinden sosyal-güncel meselelere, fıkıhtan akaide, kitap ve şahsiyetlerden sanat ve meslek tanımlarına kadar birçok konuda öğrencilerimize sorular soruluyor. 7-8 kişilik ekipler halindeki yarışmacılar grup olarak ortak bir cevap vererek soruları yanıtlamaya çalışıyorlar.

Bu 15 sorunun ardından anagram sorularının yer aldığı, harflerin karışık olarak verildiği, cevaplara tanımlardan yola çıkarak ulaşılmasının istendiği ikinci periyoda geçiliyor.

Üçüncü periyot olan beceri yarışmalarında ise grupların belirlediği ikişer kişi gruplarını temsilen ok ve halka atıyor.

5 hafta sonunda 13.Grup olan “Hanzala” grubunun önde götürdüğü yarışmanın son turlarına yaklaşılırken yarışmada ipi kimin göğüsleyeceği merakla bekleniyor.

Yarışma, grupların birbirleriyle kaynaşması ile çok renkli bir atmosferde gerçekleşirken, dernek yöneticilerimiz de yarışmanın jüri ve sunuculuğunu yaparak öğrencilerin heyecanına ortak oluyorlar