Muradiye İlim Merkezi’nin Yeni Dönem Açılış Programına Konuk Olduk

Muradiye İlim Merkezi Eğitim Kültür Derneği’nin (MİM) yeni faaliyet dönemin açılış programına katıldık. Programın açılışını Muradiye İlim Merkezi’nin eğitim koordinatörü Dr. Ömer Karaoğlu yaptı. Konuşmasında, son bir yıldan beri derneğin yapmış olduğu çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Derneğin özellikle gençler için buluşma noktası olmasını istediklerini, ama bunun yanında eğitimin sadece hayatın bir dönemini kapsamayacağını, insan yaşadıkça eğitime muhtaç olunduğunu, dolayısıyla dernek bünyesinde her yaş grubuna yönelik faaliyetler yürütüldüğünü ifade etti. Bununla beraber yeni dönemde, eksik bıraktıkları noktaların telafisi için daha bir heyecanla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Sonrasında ise programın şeref konuğu olarak mikrofonu Nureddin Yıldız hocamıza takdim etti. Nureddin Yıldız hocamız ise, İletişim ve ulaşım teknolojisinin baş döndürücü şekilde ilerlemesine ve fiziki şartların bu kadar rahatlamasına rağmen, modern çağın bir sorunu olarak insanların yalnızlık sorunu yaşadığı, İslam’ın ise cemaat dini olduğunu söyledi. Yahudi ve hristiyanların dini, kitlelerden uzak tutarak, belli bir zümreye endeksledikleri için dinlerinin bozulduğunu, İslam’ın ise hayat dini olduğunu ve kıyamete kadar böyle devam edeceğini ifade etti. Sonrasında ise, İslami hassasiyete sahip sivil toplum örgütlerinin camilerle beraber müslümanın hayatındaki büyük boşlukları doldurduklarını ve bu çalışmalardan geri kalınmasının bir kayıp olduğunu söyledi. Konuşmasının devamında ise cemaat çalışması yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi. Yapılan ikramın ardından program sona erdi.

Muradiye İlim Merkezi Eğitim Kültür Derneği’ne, yeni faaliyet yılında hayırlı hizmetlere muvaffak kılınmalarını Allah (Celle Celalühü)’nden niyaz ediyoruz.