Kur’an’ı Kerim’in, bir çeşme başında gösterdikleri ahlak ve vakur duruş sebebiyle ebedileştirdiği iki genç kızdan yola çıkarak, onları davetçi profilinde yaşatmak gayesiyle oluşturulan “Medyen’li İki Kız Hanım Davetçi Okulu” seminerleri eğitim projesi, 4 Kasım 2013 Pazartesi günü başladı.

Yaratılışının gayesini bilen, İslam’ın kendisi için belirlediği konum ve misyonun farkında, kalemi ve hitabeti güçlü, şuur düzeyi yüksek, bilmekten çok yaşamak ve yaşatmak adına çalışan, hayatı cihad olarak gören birer davetçi olmak için, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelerek başvuruda bulunan hanımlar arasından seçilen toplamda otuz beş kişi, vakfımızda eğitim almaya başladılar.

4 Kasım Pazartesi günü vakıf konferans salonunda; tanışmak, kaynaşmak ve programın içeriği hakkında bilgilendirmek üzere bir sunum düzenlendi. Bu programda, hedeflerimizle beraber proje boyunca yapılması öngörülen dersler ve eğitim seminerlerini verecek olan isimler paylaşıldı. Aynı zamanda proje boyunca faydalanılacak kitaplar dağıtıldı.

Programın bir bölümüne dâhil olan ve hanım davetçi adaylarına hitap eden Nureddin Yıldız Hocamız, “Allah’a davet, peygamberlere verilmiş bir görevdir. Biz de bu emanetin sahipleriyiz. Davetçiliğin temelinde fedakarlık yatar.” diyerek yapılması kolay olmayan büyük bir işe girdiklerini katılımcılara ifade etti.

Üç ay sürecek programda, “Medyen’li İki Kız” örneğinden hareketle bir hanım davetçi profili çizilecek ve asrımıza uygun bir yöntemle tüm katılımcıların gelecekte yapacakları davet çalışmaları için alt yapı oluşturulacaktır.

Program, 31 Ocak 2014 tarihinde nihayete erecektir.

“Medyenli İki Kız Hanım Davetçi Okulu” üç ay boyunca, haftalık altı gün süren bir seminer programı olarak devam edecek.

Temel Eğitim Seminerlerinin Konu Başlıkları

Hayat Rehberi (Pazar Dersleri)
Âsiye Kadın
Zaman Yönetimi
Kavramlar
Dinimize Hizmetin İç Sorunları
Cündullah
Kadın Psikolojisi
Davetçi İçin Temel Fıkıh
Örnek Hanım Davetçiler
Kur’an-ı Kerim
Âdâb-ı Muâşeret
Kadın Sağlığı
Toplum Sosyolojisi
Hitabet Uygulama
Hadis Bilgisi
Siyer Bilgisi
Mü’min Kimliğimiz
Yoldaki Notlar
Türkçe
Davetçi ve Teknoloji