Lübnanlı Eğitim Elçileri Bizlerleydi…

Lübnan’da faaliyet gösteren İslami İrşad ve Islah Yardımlaşma Derneği Başkanı Wasim Muhammad Mugharbil, Dernek Avukatı Abdulaziz Cuma ve Eğitim Sorumlusu Dr.Bassem Husain Itani, Sosyal Doku Derneğimize ziyarette bulundular.
Sosyal Etkinlik Çalışmalarımızla ilgili olarak dernek yöneticilerimizden bilgi alan yetkililer, Lübnan’daki gönüllü teşekküller olarak eğitim faaliyetlerine yönelik katkılarını, genç nesillerin toplumsal ve manevi değerleri üstlenmeleri için alternatif eğitim ve etkinlik çalışmalarına verdikleri önemi, bu alanda Lübnan’da ortaya koydukları çalışmaları bizlere anlattılar.

Kapsamı Sosyal Etkinlik Çalışmalarımız paralelinde geniş faaliyetlerin Lübnan’da da uygulanabilir şekilde sürdürülebilmesi için çalışmalar yürütmek istediklerini belirten yetkililer, Nureddin Yıldız Hocamızı da ziyaret ederek Lübnan’da son dönemdeki kitap neşriyatı hakkında bilgi verdiler ve Lübnan’ın Arap ülkeleri içerisinde kitap neşriyatı noktasında daima en önlerde olduğunu, bunun Lübnan toplumunun kitaplara yoğun ilgisinden ve kitap neşriyatıyla İslam’a hizmet etmeye verdikleri önemden kaynaklandığını belirttiler.
Sosyal Etkinlik çalışmalarıyla ilgili olarak ortak noktaların bulunmasına sevindiklerini belirten dernek başkanı Mugharbil, “Birbirimize, Türkiye ve halkı Müslüman olan diğer ülkelerdeki kardeşlerimize, namaza verdiğimiz gibi önem vermeliyiz. Bu en büyük eğitim ve gönüllü teşekkül faaliyetidir.” diyerek aynı değer ve hassasiyetleri benimseyen sivil toplum örgütlerinin sınırları aşan bir kardeşlik bağı olduğuna dikkat çekti.