İçinde bulunduğumuz şu çağın bütün azgınlıklarına karşı dik durmak ve İslam’ı bir köşesinden tutmak yerine “Ben de varım!” diye haykırmak için Gönüllü çalışmalara imza atan kardeşlerimiz, ilim sahibi olarak fikir sahibi olma hassasiyetiyle hareket ederek vakfımızda iki günlük eğitim programına katıldılar. İki gün içinde olabildiğince fazla hocadan istifade etmek için gayret eden kardeşlerimiz geride bıraktıkları iki gün sonunda tatlı hatıralarla Kayseri’ye döndüler.
Başta Nureddin Yıldız Hocamız ile istişare ve hasbihal olmak üzere program kapsamında farklı hocalarımızın sunumlarına iştirak eden gönüllülerimiz, “Vakıf adam ruhu”, “Dava adamı olmak”, “İhlas ve samimiyet” ve “Liberalizm ve Müslümanlık” başlıklı konular üzerinden zamanımızda olmazsa olmaz denebilecek meseleler hakkında bilgi sahibi oldular.
Bununla birlikte ziyaretlerini vakfımızla sınırlamayan hür yürekli kardeşlerimiz, sabah namazında Mahmud Ağa camiinde bir araya geldiler. Ayrıca Eyüp’te Yaşar Kandemir Hocamızın Şifa-i Şerif sohbetinde en güzel örneğimizin hayatına ve vasıflarına bir kere daha şahit oldular.
Bütün bunların yanında Nureddin Hocamızın “Helal Ekonomi” sohbetini dinleyen misafirlerimiz konuyu bizzat hocamızla müzakere etme fırsatını da en iyi şekilde değerlendirdiler.

Ayrıca Uluslararası Siyer Eğitim ve Araştırma Enstitüsünü ziyaret edip, M. Emin Yıldırım hocamızın sohbetine katılarak programı nihayete erdirdiler.