Karadeniz Programı Çok Yoğun Geçti.

Trabzon ve Rize’yi içine alan üç günlük bir program icra edildi. Trabzon’un Cumapazarı ilçesindeki Kur’an kursu ziyaretiyle Karadeniz programı başladı. Buradan, Dernekpazarı Agd ilçe başkanı Yaşar Falcı beyin refakatiyle Dernekpazarı müftülüğüne bağlı kız Kur’an kursuna geçildi. Nureddin Yıldız hocamız tarafından kurs talebelerine bir seminer verildi. Sonrasında ise yine Dernekpazarı İlçe müftülüğünde, elli-altmış kişilik çocuk-genç grubuna yönelik hasbihal programı yapıldı. Ayrıca ilçedeki erkek Kur’an kursu da ziyaret edilerek hafızlık yapan genç talebelerle yine hasbihal mahiyetinde bir görüşme yapıldı.

Akşamüstü Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Rize şubesinin organize ettiği konferansa geçildi. Konferans, şehrin merkezî noktasındaki İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla icra edildi.

Ertesi gün,Trabzon dağlarında küçük bir yerleşim yeri olan Uğurlu’ya (eski ismiyle Çufaruksa) geçildi ve belediye başkanı Hikmet Yalçınkaya beyin evine kahvaltı misafiri olundu. Sonrasında Balaban ilçesinin Hamzalı köyündeki Hamzalı Kız Kur’an Kursu ve Annelik Eğitim Merkezi ziyaret edildikten sonra Çaykara ilçesine doğru harekete geçildi. Hocamız, Çaykara’da Kız Öğrenci Yurdu öğrencilerine bir konferans verdi. Sonrasında ise ilçe müftüsü Ali Fuat Baycan hocamızla çay sohbetinde biraraya gelindi.

Akşam vakti ise Sosyal Doku Derneği Araklı etkinlik tesislerinde Anadolu Gençlik Derneği Trabzon İl Yönetimi ve bazı ilçe başkanları ile bir hasbihal programı icra edildi.

Ertesi sabah, Fatih Devlet Hastanesi başhekim yardımcısı Dr. Mustafa Hakyemez beyin evine kahvaltı misafiri olundu. Ardından, Fatih Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Ahmet Akyol bey ziyaret edilerek hasta babası ve kayınvalidesine acil şifa temennilerinde bulunuldu.

Bu ziyaretten sonra şehrin merkezindeki Beşikçi Kitabevi’ne gidilerek yayınevi sahibi Faruk Beşikçi beyle kısa bir muhabbet yapılarak önceden planlandığı şekilde Kuzey Tv stüdyolarına geçildi. Ramazan ayı hakkında yaklaşık bir saat süren bir program çekimi yapıldı.

Karadeniz programının son durağı ise Akçaabat Yedi İklim Derneği oldu. Çoğunluğu Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan bir grup üniversite öğrencisi yönelik Nureddin Yıldız hocamız tarafından bir seminer verildi. Seminer sonrası hocamız gençler için kitaplarını imzaladı. Yoğun geçen ziyaret ve görüşmelerin ardından program nihayete erdi.