İmam-Hatip Lisesi Öğrencilerinden Ziyaret

Türk Anadolu Vakfının kuruluşuna öncülük ettiği Hacı Veyiszade Öğrenci Yurdunda kalan ve Konya’nın farklı imam hatip liselerinde öğrenimlerini sürdürmekte olan öğrenciler, derneğimizi ziyaret ettiler. Öncelikle derneğimizin eğitim koordinatörü Cemal Yılmaz Hocamızdan yürütmekte olduğumuz eğitim faaliyetlerimizle ilgili bilgi alan öğrencilerle, Nureddin Yıldız Hocamız da gençlik ve eğitim üzerine kısa bir sohbette bulundu. Özellikle öğrenci motivasyonu, hafızlık ve imam hatipli olmanın avantaj ve dezavantajları üzerine fikirlerini öğrencilerle paylaşan Hocalarımız, hafızlık yapmanın öğrenci başarısına olumsuz bir etki etmediğini, hafızlık süreci içerisinde bulunan öğrencilerin, derslerinde başarısız olmaları için herhangi bir sebep olmadığını ifade ettiler.

Nureddin Yıldız Hocamız, şeytanın, Rabbimizin rızasını kazanmak için çaba sarfeden gençlerin peşinden ayrılmayacağını, gençleri elleriyle, dilleriyle, gözleriyle imtihana çekebilmek için elinden geleni yapacağını, bunlara karşı gençlerin hazırlıklı ve uyanık olmalarını gerektiğini ifade etti. Ayrıca gençlerin, gençlik yıllarını ve bir bütün olarak ‘zaman’ı en değerli imkan olarak görmeleri gerektiğini, bu imkanları kullanırlarken “İşimiz vaktimizden çoktur!” prensibiyle hareket etmeleri gerektiğini belirtti.

Sorunlarla, vesveselerle ve günahlarla mücadele eden, nasıl mücadele etmesi gerektiğini bilen, kendisini ve toplumunu tanıyan bir gençliğin motivasyon zaafiyeti yaşamayacağına da değinen Hocamız, öğrenci kardeşlerimize “Hani Din Hepimizindi” ve “Halimizin İzahı” kitaplarını hediye ederken, hafızlığını tamamlamış olan öğrencileri de tek tek tebrik etti.