Hollanda Milli Görüş teşkilatlarından gelerek misafirimiz olan 17 kişilik hizmet gönüllüsü üniversite grubu ile Sosyal Doku Derneği’nde iki günlük eğitim kampı gerçekleştirildi. 21 Şubat akşamı iki grup halinde İstanbul’a gelen misafirlerimiz havalimanından alınarak vakfımıza ait misafirhanelerde konuk edildiler.

22 Şubat Cuma sabahı vakıf merkezindeki kahvaltının ardından 08:15 de Nureddin Yıldız hocamız gruba hoş geldiniz konuşması yaptı. Devamında 08:45 de yönetim kurulu başkanımız Ecz. Mehmen Salih Beşir hocamız “Dünya Siyasetine Bakışımız, dünya olaylarına nasıl bakmamız gerektiği, kulluk görevlerimizden birisi olan batıla karşı mücadelenin gerekliliği, batılın ifsad yöntemleri, batıla karşı mücadele yöntemleri ve neler yapmamız gerektiği konuları üzerinde ders işledi. Daha sonra 10.00 da Psikolog Abdülbaki Kömür Hocamız, “Musab Bin Umeyr Örnekliğinde Davet Üslubu” başlığı altında iki ders boyunca aktarımlarda bulundu.

Cuma Namazı ve yemek arasından sonra Salih Eğridere Hocamız “Akidemiz” konusu çerçevesinde gençleri bilgilendirdi. İkindi Namazından sonra Av.Hüseyin Tepe hocamız “Dinimize hizmetin iç sorunları, Müslümanların tevhit anlayışı etrafında buluşmaları, ayrıştırarak değil birleştirerek hareket etmek gerektiği” hususlarında paylaşımlarda bulunarak misafirlerimize hizmet ortamında karşılaşılabilecek olumsuzluklara ön hazırlık mahiyetinde bilgiler verdi.

Gezi programları ile renklendirilen kamp, 23 Şubat cumartesi günü sabah namazının Eyüp Sultanda kılınması ile devam etti. Yapılan kahvaltının ardından, ilk olarak M.Salih Beşir Hocamız “Teşkilatlı olarak çalışmanın önemi, batıla karşı mücadele edebilmek için Müslümanların birlik içinde olmalarının gerekliliği, cemaat insanı olma bilinci, teşkilatın tarifi, çalışma prensipleri konularını işledi. Akabinde Cemal Yılmaz hocamız sinevizyon eşliğinde arkadaşları “ Dava adamı olmak ve ölçülerimiz konusunda bilgilendirdi. Öğle yemeği ve namaz arasından sonra Ersin Erbil abimiz Sosyal Doku çatısı adlında yapılan çalışmaları hakkında misafirleri bilgilendirdi.

Son olarak misafirlerimiz, Nureddin Yıldız Hocamızla bir araya geldi ve Türkiye-Hollanda ekseninde İslam ve Müslümanların yaşantısı üzerine karşılıklı değerlendirmelerde bulunuldu.