“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim, 42)
Mısır halkının %52’sinin oyu ile Mısır’ın ilk Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi ile Mısırlı âlim ve Dünya Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadâvî başta olmak üzere 106 Müslüman önder hakkında darbeci Sisi yönetiminin verdiği hiç bir hukukî dayanağı olmayan keyfi idam kararlarını, Türkiye ve Dünya Müslümanları adına lanetliyoruz.
Zalim Mısır yönetiminin verdiği bu haksız ve hükümsüz idam kararı sadece 106 kişiye değil, tüm Mısır halkına ve tüm İslam ümmetine karşı verilmiş bir karar niteliğindedir.
Mısır’daki darbeye ve yapılan bunca katliam ve haksızlığa hiçbir tepki vermeyen, duyarsız kalan, hatta görmezden gelen ABD ve Batı dünyası başta olmak üzere, bütün bir uluslararası toplum ve işbirlikçi Arap rejimleri de Mısır zalimlerinin bu idam kararını almalarına cesaret vermiştir. Dolayısıyla bu zalimane idam kararından dolayı onlar da insanlığın mahşeri vicdanında mahkum olacak ve mahkem-i kübrada hesap vereceklerdir.

Biz aşağıda imzası bulunanlar, dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlum ve mustazafların yanında yer almayı bir vazife olarak görüyor, Mısır’daki 106 masum insanın idam kararını veren ve onlara destek olan tüm darbecileri lanetliyor; Hakka ve hakikate inanan tüm müminleri, inanç, düşünce ve fikir özgürlüğünü savunan ve “Ben insanım” diyen herkesi, Mısır’daki zulme sessiz kalmamaya ve bu zulüm karşısında tepkisini yükseltmeye ve Mısırlı mazlumların sesi ve çığlığı olmaya davet ediyoruz.

Mursi

Abdullah Büyük,Abdullah Yıldız,Abdullah Trabzon,Abdurrahman Araz,Abdülaziz Kutluay,Abdülvahab Ekinci, Adnan Demircan,Ahmet Taşgetiren,Ahmet Ağırakça,Ali Mülayim ,Ali Rıza Temel,Cevat Akşit,Emrullah Hatiboğlu, Ebubekir Sifil,Faruk Beşer,Gültekin Sarıgül,Halil Gönenç ,Halil İbrahim Kutlay,Hasan Aksüt,Hayreddin Karaman, İhsan Süreyya Sırma, İsmail Lütfi Çakan,İhsan Şenocak,Kazım Sağlam, Nusret Kocabay,Mahmut Toptaş, Mehmed Göktaş, Mehmet Paksu, Metin Balkanlıoğlu,Mehmed Salih Ekinci, Mehmed Beşir Eryarsoy,Muhammed Emin Yıldırım, Mustafa Karataş, Nureddin Yıldız, Ömer Döngeloğlu, Ramazan Kayan, Said Özdemir ,Şerafeddin Kalay,Talha Hakan Alp, Ömer Faruk Korkmaz, Yaşar Kandemir,Yusuf Ziya Kavakçı ve Yusuf Kaplan.