Sosyal Doku Hizmet İçi Eğitimde

Sosyal Doku Derneği Bolu Aladağ Kampüsünde verimli bir hizmet içi eğitim programı gerçekleştirdi. Nureddin Yıldız Hocaefendi’nin riyasetinde Abdülbaki Kömür ve Ersin Erbil Hoca’larımızın koordinatörlüğünde gerçekleşen ve eğitimcilerimizin katıldığı program, sosyal aktiviteleri, eğitim programları ve zengin bir içeriği ile katılımcılarda güzel hatıralar bıraktı.

Nureddin Yıldız Hocaefendi’nin “Müslüman’ın fırsatları iyi değerlendirmesi gerektiğini ve fırsatları kaçırmaya zamanımızın olmadığını” ifade eden açılış konuşmasıyla başlayan ve dört gün süren programımız Abdülbaki Kömür Hoca’mızın cemaatlerin ve cemaat mensuplarının ihtiyacı olan “Birlikte Çalışma Kültürü” adlı eğitim ile devam etti. Bu eğitimin teorik bilgisine sahip olan dernek mensupları dört gün süren eğitim boyunca teorik bilgilerini pratiğe çevirme imkânı buldular.

Derneğimizin eğitim sorumlusu Cemal Yılmaz Hoca’mız temelde İslam camiasını ilgilendiren pratikte hayatın her alanına uygulanması ve sorgulanması gereken “Biz kimiz, metodumuz” adlı eğitim verdi. Katılımcıların İslami mülahazalar ile şuurlanması istenen bu eğitimde duygulu sahneler yaşandı.

Sosyal Doku Derneği deyince akıllara ilk gelecek olan şey kitaplardır. Bu eğitim çalışmasında da bir kitap tahlil ederek zihnimizin ufuklarına yelken açtık. Yaşar Değirmenci Hoca’mız Nureddin Yıldız Hoca’mızın “Elbette Allahuekber” adlı eserini tahlil etti. Tahlilden sonra Nureddin Yıldız Hoca’mız ile yaptığı söyleşi cihad şuurumuza ivmeler kazandırdı.

Yola çıktık! Peki, “Yoldaki Notlar” unutulur mu? Derneğimizin değerli mensupları tarafından Hocamızın daha önceki eğitimlerini içeren, derneğimizin kurucu başkanı Yavuz Baysan’ın derlemesini yaptığı “Yoldaki Notlar” adlı kitabın tahlili Salih Beşir, Cemal Yılmaz, Salih Eğridere, Ersin Erbil, Hüseyin Tepe ve Fahri Sevimli hocalarımızın sorumluluğunda gerçekleştirilerek “İslam bilinci ile yola çıkılınca nasıl yol alınır?” sorusunun cevabı arandı.

Programın sonunda Nureddin Yıldız hocamız, katılımcıların özel sorularını cevapladı ve değerlendirmelerini dinledi.

Keyifli ve öğretici eğitim faaliyetimizle bereketli geçen programımız hocamız Nureddin Yıldız ve derneğimizin başkanı Salih Beşir ile Yaşar Değirmenci, Fahri Sevimli, Cemal Yılmaz, Abdülbaki Kömür, Salih Eğridere hocalarımızın katıldıkları söyleşi programı ile sona erdi.