Gençlik ve aile konferanslar kapsamında bir dizi program tertip edildi.Bir dizi konferansa katılmak ve ziyaretler yapmak için iki günlük Konya programı tertip edildi.
İlk programda Nureddin Yıldız hocamız Kon Tv’deki Gündem programına canlı yayın konuğu olduğu oldu. Müslümanın tatil kültüründen başlayarak yine müslümanın hayatında sıklıkla karşılaşabileceği güncel konulara temas edildi. İkinci program, Konya Ticaret Odası konferans salonunda gerçekleşti. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (Askon) Konya şubesinin organize ettiği ‘Helal İçin Varız’ konferansı yaklaşık bir saat sürdü. Program öncesinde Askon Konya şube başkanı Yakup Yıldırım ile ticaret odası başkanı Selçuk Öztürk beye nezaket ziyaretinde bulunuldu. Program sonrasında ise katılımcılarla çeşitli görüşmeler yapıldı.

İkinci günün ilk programı ise Konya Ticaret (hububat) Borsasının ev sahipliğinde, borsanın konferans salonunda yapıldı. ‘Müslüman Helalinden Yer’ başlığı altında yapılan program ağırlıklı olarak kurum üyelerine yönelik bir eğitim olarak tertip edildi. Program öncesinde Ticaret Borsası başkanı Muhammed Uğur Kaleli beye nezaket ziyaretinde bulunularak çalışalar hakkında bilgi alındı. Program sonrasında ise borsa binasında incelemelerde bulunuldu. Günün ikinci programı ise Konevi Kültür Merkezinde icra edildi. Necmettin Erbakan Üniversitesi ‘İSMET’ öğrenci topluluğunun organize ettiği konferansta Nureddin Yıldız hocamız ‘Müslüman Gencin İlim Serüveni’ üzerine bir sunumda bulundu. Konferans sonrasında soru-cevap ve imza bölümüyle program nihayete erdi. İkinci günün akşam programı ise Konya’nın Kadınhanı ilçesinde yapıldı. İlçedeki sivil toplum örgütlerinin ortaklaşa organize ettiği ‘Herkes Cennetini Korusu’ başlıklı aile konferansı Merkez İbrahim Paşa Camiinde icra edildi. İlçe müftüsü Bilal Kara’nın açılış konuşmasını yaptığı programda Nureddin Yıldız hocamız, aile içi ilişkilerden hareketle müslümanın olması gereken aile hayatından bahsetti. Program sonrasında ise İlim Yayma Cemiyeti’ne bağlı Kadınhanı Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu ziyaret edilerek şube yöneticileri ile hasbihal edildi ve yurtta kalan gençlere yönelik bir sohbet programı da yapıldı.