HAYAT BİR SINAV

Hayat bir sınav. Attığımız her adım, aldığımız her nefes, verdiğimiz her karar hayat sınavında bir soruyu daha cevaplandırdığımızın göstergesi. Yanlışların doğruları götürdüğü imtihanların aksine doğrularında yanlışları götürdüğü bir imtihan. Boş bırakma şansımızın olmadığı, sınava girmiyorum deme lüksümüzün bulunmadığı bir imtihan. Ve bu imtihanı anlamlı bir hale getirme çabamız. Daha doğrusu bu imtihanı hakkıyla verebilme gayretimiz.

Sosyal Doku Derneği olarak toplumsal dokumuzu sağlam bir şekilde inşaa edebilmek, geleceğimizi emanet edeceğimiz nesilleri donanımlı yetiştirebilmek için başlatmış olduğumuz Sosyal Etkinlik Çalışmalarının bu yılki öğrenci seçme sınavı SEÇ’im 2010 Başakşehir’de Çınar Koleji’nde çok yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

SINAVA DOĞRU

Bir aylık sınav kayıt dönemi boyunca kayıtlarını yaptıran yüzlerce öğrenci ve veli sabahın erken saatlerinde Çınar Kolejinin bahçesini doldurdular. 9:15 itibariyle kimlik kontrollerinin ardından sınav salonlarına alınan öğrenciler heyecanla bekledikleri sınav için sınıflarda yerlerini aldılar. Kapıda anne babalarıyla vedalaşan gençlerin heyecanı yüzlerine yansımış, yanaklarına tatlı bir kızıllık yayılmıştı. Saatler 10’nu gösterirken soru kitapçıkları dağıtılmış ve bir buçuk saat sürecek olan sınav başlamıştı. Öğrenciler içeride sorularla mücadele ederken, bahçede bekleyen velilerde dualar ediyordu.

SONA GELİNDİ

Sınavın bitiş saatlerine doğru kapı önünde biriken veliler merakla çocukları görmeye çalışıyorlardı. Yavaş yavaş sınavı bitirip salondan ayrılan öğrencilerin kimilerinin gözlerinde bir sevinç pırıltısı, kimilerinin ise boğazlarında düğümlenip kalan hıçkırıkların artığı birkaç damla yaş vardı. Sevinci paylaşmakta, üzüntüyü gidermekte yine vefakar annelere düşüyor, çocuklarının ellerinden tutup, saçlarını okşayarak onların halleriyle hemhal oluyorlardı. Ve nihayet sınav bitiş saati geldiğinde bütün öğrencilerden sınav kitapçıkları toplanmış ve zorlu maraton sona ermişti.

Şimdi herkes merakla 30 Haziran günü www.sosyaldoku.com adresinden yayınlanacak sonuçları ve güzel haberi beklemekte…

Tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz…