“Medyenli İki Kız Hanım Davetçi Okulu” seminer programını tamamlayanlar arasından seçilen katılımcılarla yeni bir eğitim maratonu başladı. İhtisas grubu adı altında çalışmalarını yapan ve ilmi sahada yoğun bir programa tabi tutulan bu grup, geçtiğimiz haftayla beraber çalışmanın bir ayını geride bırakmış oldular. Toplamda dört ay sürmesi planlanan bu proje, davetçi okulu ders programının yanı sıra daha zorlu ve daha ağır bir akademik mücadeleyi gerektirecek nitelikte.

İhtisas grubumuz, Nureddin Yıldız Hocamız ile gündem değerlendirmeleri yaparken, diğer yandan fıkıh, Arapça, diksiyon, psikoloji ve daha birçok dersi beraber götürmekteler. Alanlarında uzman kişilerce farklı konularda sunumlar, münazaralar ve etkinlikler de yapmaktadırlar.

Güne “Kur’an Her Şeyimiz” diyerek başlayan katılımcı kardeşlerimiz, günlük Kur’an okuma virtlerinin ardından derslere Arapça ile devam ediyor. Her gün Arapça eğitimi alan bu grubun, dört ayın sonunda nitelikli bir Arapçaya sahip olması planlanıyor. Aynı zamanda hayatlarında karşılaşacakları zorlukların karşısında göstermeleri gereken tavırları, insanlığa hitap ederken dikkat edilmesi gereken önemli hususları ve iletişim tekniklerini öğrenen kardeşlerimiz sürekli kitap okuyarak da kültürel anlamda mesafe kat etmiş oluyorlar.

Büyük hedeflerin sadece başlangıcı olan ve devamı için büyük dualar alan bu proje, gelecek nesillere olan umudu daha bir fazla yeşertiyor beraberinde…

İhtisas Çalışmalarında Yapılan Dersler:

* Kur’an Herşeyimiz
* Hayat Rehberi
* Hadislerle Diriliş
* Dünya Nasıl Dönüyor?
* Temel Fıkıh Bilgisi
* Fıkhu’s Sîre
* Gündem Değerlendirmeleri
* Ayet ve Hadislerle Kimliğimiz
* Arapça Bilgisi
* İlimle İhya Olmak İçin
* Riyazü’s-Salihin’den Ahlakımız
* Mektep Dersi
* Davasının Adamı Olmak
* Elbette Allahuekber
* Arapça Kitap Tahlilleri
* Diksiyon
* Kültür Derleri
* Sağlıklı Yaşam Seminerleri
* Eğitim Seminerleri