Sosyal Doku’muzun Aladağ/2015 yazı için planladığı sosyal aktivite kamplarından biri daha geçtiğimiz günlerde sona erdi.

Sosyal Aktiviteler Kulübü üyelerimizden oluşan 40 civarında genç arkadaşımızla yaklaşık bir ay süren kampta farklı branşlardan içeriklerle zenginleştirilmiş yoğun çalışma seansları düzenlendi.

Ayrıca kampta, Muhammed Avvâme hoca efendinin 300 hadisten oluşan ‘Ehâdîsü’l-Kısâr’ adlı hadis derlemesini ezberleyen gençlerden beşini kampın son gününde Nureddin Yıldız hocamız imtihan ederek dinledi.

İki oturumda 300 hadisi Arapça metinleri ve tercümeleriyle okuyan Mehmet Tokar, Batuhan Döner, Tayyip Sarı, Furkan Gören’i hocamız tebrik etti ve “şimdi hayat boyu uygulamak için ellerinde pırlantadan bir fırsat olan” gençlere senede iki defa bu hadisleri tekrar ederek ezberlerini sağlam tutmaları tavsiyesinde bulundu.

Kampın son günü boyunca kulüp üyesi gençlerle bir arada olan ve hasbihâl eden Nureddin hocamız ve Sosyal Doku yöneticileri, başarılı bir atmosferde ve sorumluluklardan taviz verilmeyerek geçirilen kamp hakkında ayrıntılı bilgi aldılar, farklı bölge ve çevrelerden kampa katılan genç arkadaşlarla yakın muhabbette bulundular.

İftar programında ise Sosyal Doku’nun İstanbul, Ankara ve Bolu gönüllülerinden oluşan kalabalık bir grupla birlikteydik. Farklı çevrelerden sadece birbirlerine olan kardeşlik hisleriyle bir araya gelen gönüllülerimizle bereketli, muhabbet dolu bir akşam geçirdik.

Buluşmada bir konuşma yapan Nureddin Yıldız hocamız, birlikte bulunmanın mutluluğu içinde olduğumuzu ifade ederek, müminler olarak karşımızdaki sorunlara dikkat çekti. Konuşmasında batılın tahribatlarına karşı hadislerle yaşama mücadelesi vermemiz gerektiği üzerinde durdu.