Genç Doku Yazarları Bir Aradaydı

GENÇDOKU 25. sayısına ulaşarak bu anlamlı tarihi yazarları ile bir yemekte kutladı. Genç Doku Yazar Buluşmasına Genç Doku yazarı ve dernek onursal başkanımız Nureddin Yıldız Hocamız da katılarak yaptığı konuşma ile 125. sayımızı da hayallerimizde yerleştirmemize vesile oldu.

Kendisi de bir yazar olan Abdullah Ceylan’ın sunumu, askerlik sebebi ile editörlük görevini Mustafa Budak’a teslim eden Samet Öztürk’ün renkli konuşması ve dergi imtiyaz sahibi sıfatı ile Yavuz Selim Taştekne’nin yaptığı açılış konuşması ilk akılda kalan lezzetli anlardı.

Yazarlarımızın selamlama konuşmaları geceye ayrı bir renk kattı. Yasir Altıok’un abone sorumlusu ve Musa Arıcı’nın da okur olarak katıldığı yemekte yazıları ilk defa yayınlanan genç yetenekler Ahmet Osta’nın heyecanları gelecek vaat ediyordu.

Gençlik ve heyecan dolu olan yemekli toplantıyı en çok neşelendiren ise Nureddin Yıldız hocamızın konuşmaları oldu. “Hamdolsun Türkiye’de bir ilki başlattık. Kendi yazarlarını kendi üreten bu özelliği ile yegane dergi Genç Doku dergisidir.” Şeklindeki tespiti ile başlayan konuşması, bu dergide bulunmanın ayrıcalığını bir kez daha hissetmemize vesile oldu. Diğer programlarını hızla tamamlayarak bu neşeli ortama katılan Sosyal Doku Derneği Başkanı Yavuz Baysan’ın da katılarak yazarlarla hatıra resmi çektirmesi geceye son noktayı koydu.

Genç Doku’ya 25. Sayının hayırlı olmasını ve nice 125. Sayılara ulaşmasını temenni ediyoruz.