Fatih Camiinin Yakın Tarihinde Bir İlki Gerçekleştirdik

Sosyal Doku Derneği ve Hacı Mustafa İpekçi Kur’an Kursu’nun katkılarıyla Kadim bir medrese geleneği olan 1 Günde 1 Oturuşta 1 Hâfız tarafından Kuran’ın tamamının ezbere okunma uygulaması Fatih Caminde gerçekleştirildi.

Daha önce de yaptığı programlarla unutulan geleneklerden birini; Amin Alayları’nı günümüze taşıyan Sosyal Doku Derneği, geçtiğimiz cumartesi günü, bir medrese geleneğini daha canlandırdı. Hafız Ubeydullah Altuntaş, sabah namazından sonra Fatiha süresi ile başladığı okumasını, ikindi namazından sonra Nâs suresi ile tamamladı. 15 yaşındaki bir gencin Kur’an’ı bir oturuşta başta sona ezbere okuması, Kur’an’ın mucizeliğinin bir göstergesi olmakla birlikte azim ve gayretin de en güzel örneklerinden biri oldu.

Hatim süresince yerli ve yabancı misafirlerin dikkatle takip ettiği programın sonunda, konuşmalar yapıldı. Dernek Başkanı M.Salih Beşir, Dernek yöneticilerinden Cemal Yılmaz, hafızın hocaları Şinasi Süleymanoğlu ve Necdet Ergin duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştılar.

Fatih Camii cemaati, hafızın ailesi ve arkadaşları, Sosyal Doku Derneği üyelerinin katılımı ile yapılan törenin ardından dua ve tebriklerle program son buldu.